5 фактів про ламінат, які потрібно знати перед ремонтом
Особливості догляду за ламінатом.
Було б невірно говорити, що основна перевага ламінату — його невисока ціна. Коли потрібно швидко укласти нову підлогу, при цьому обережно і красиво, ламінат — кращий вибір. Адже на паперовій поверхні можна надрукувати що завгодно: навіть класичний паркет ялинкою.
Ламінат високої якості буде важко відрізнити від натурального дерева і прослужить він довго, але для цього потрібно знати, як правильно за ним доглядати.
Що таке ламінат і з чого він зроблений?
Ламінат складається з п’яти шарів, і якщо розуміти, за що відповідає кожен шар, можна вже зробити висновок, підходить вам таке покриття чи ні.
Стабілізатор: нижній шар, просочений парафіном папір, яка захищає від перепадів температур і вологості.
Базовий шар: несучий, виготовлений з високощільної плити ДВП або ДСП товщиною 6-8 мм. На нього лягає основне навантаження. Кількість шарів і склад полімерів впливає на вологостійкість ламінату, теплопровідність і здатність витримувати навантаження.
Декоративний шар: просочений меламіном папір з надрукованим на ньому малюнком.
Оверлей: захисна плівка з термореактивних смол, акрилу або меламіну, яка робить покриття міцніше, захищає від стирання, вологи та ін.
Демпфер: проміжний шар, який відповідає за звукоізоляцію і ударостійкість ламінату.
Ламінат може бути схожий майже на будь-яке покриття, адже на верхньому паперовому шарі можна надрукувати все, що завгодно — і плитку, і паркет, і навіть камінь, але незважаючи на зовнішню схожість, у ламінату дуже багато відмінностей від кам’яних або плиткових підлог.
Ламінат не витримає великих навантажень, агресивних чистячих засобів і навіть надлишку вологи.
Як правильно доглядати за ламінатом?
Як ви зрозуміли, велика кількість вологи і ламіновані підлоги між собою не ладнають. Про парові швабри і велику кількість води з миючим засобом можна зовсім забути, вони можуть стати причиною незворотних пошкоджень ламінату, викликати деформацію і розбухання підлоги. Тому запам’ятати потрібно головне: не чекайте, поки підлога стане брудною, і її доведеться довго відмивати, не збирайте бруд, а прибирайте відразу.
Якщо чистити ламінат регулярно, він прослужить довше.
Використовуйте суху швабру або ганчірку з мікрофібри в поєднанні з безпечним засобом для догляду за ламінатом. Вибирайте засоби, які підходять для видалення плям. Пилососьте, прибравши щетину, тобто встановивши перемикач на щітці в режим “жорстка підлога”.
Кожні два-три місяці мийте підлогу безпечним розчином: це може бути дитячий шампунь без запаху, розведений у воді (1 чайна ложка на 3 літри) або кастильське мило (м’яке мило, що складається з оливкової, касторової і кокосової олій, зараз продається майже скрізь).
Опустіть ганчірку або швабру в розчин, відіжміть, щоб ганчірка стала майже сухою і пройдіться по поверхні підлоги. Ваша мета — не намочити підлогу, наскільки це можливо! Після цього протріть підлогу ще раз сухою! серветкою з мікрофібри або сухою шваброю, щоб прибрати залишки води.
Ніколи не використовуйте для миття ламінату продукти на основі олії, вони можуть залишати розводи, які важко видаляються.
Також краще не використовувати засоби для чищення з додаванням оцту, а купувати спеціальні, безпечні для ламінату. І не ходіть по підлозі босими ногами, густо намазаними кремом або олією для тіла. Олія вбирається і залишає темні плями на підлозі.
Чому ламінат знебарвлюється?
Найчастіше через неправильний догляд, занадто частого миття підлог з великою кількістю води і використанням агресивних чистячих засобів, не призначених для миття ламінату. Ну і, звичайно, через знос, в коридорі, на кухні і особливо в робочій або навчальній зоні, де стоїть письмовий стіл і робоче крісло на коліщатках. У цих місцях краще відразу постелити невеликий килимок або бути готовими до того, що ламінат з часом сильно протреться.
Чи можна пофарбувати ламінат там, де він стерся?
Питання про фарбування для споживачів спірне, але для фахівців відповідь однозначна — ні, фарбувати або покривати лаком ламіновану підлогу не можна.
Він не має нічого спільного з дерев’яною підлогою, а являє собою різновид термопластів, на який не лягає фарба або лак. Тому фарбування ламінату не має сенсу — вже через пару місяців при найменшому навантаженні або попаданні вологи фарба потріскається і почне відшаровуватися.
Про фарбування ламінату можна забути раз і назавжди, але фрагмент покриття можна замінити, частково його демонтувавши, або просто постелити декоративний килимок і приховати дефект.
Переглядів: 353