5 фактів про троянди, про які знають дуже мало людей

Різне

Ці факти про троянди для деяких людей будуть відкриттям.

Є кілька цікавих фактів про троянди, які здивують вас не менше, ніж несподівано подарований коханою людиною букет цих приголомшливих квітів з вишуканим ароматом.

30 000 сортів троянд

Щороку найменувань квітки стає приблизно на 100 одиниць більше. Зараз відомо 150 видів і понад 30000 сортів.

Плановою масштабною селекцією займаються науково-дослідні установи. Деякі різновиди вдається вивести ботанікам-любителям. Селекціонери ретельно відбирають вихідні сорти для якісної передачі властивостей гібридів:

 1. Існують види, стійкі до холодів або посухи.
 2. Виділяють садові, кімнатні сорти і сорти для зрізання. Останні відрізняються видовженою формою бутона, стійкістю у зрізуванні.
 3. Для озеленення ландшафтів виводяться квіти з гарним листям і сильними кущами.

Постійно створюються нові варіанти забарвлення пелюсток. Класифікація кольорів з поступовим переходом відтінків:

 • біла суміш;
 • рожева суміш;
 • помаранчева суміш;
 • жовта суміш;
 • фіолетова суміш;
 • червона суміш;
 • коричнева суміш;
 • різнокольорові (з відтінками, що не змішуються).

Також виведені їстівні різновиди троянд, які використовуються під час приготування мармеладу, тістечок, тортів або салатів.

Один робітник щодня збирає на плантації троянд 50 кг пелюсток

Трояндові плантації за розміром відповідають кільком футбольним полям. Збір пелюсток відбувається вручну. Роботи починаються близько 4-5 години ранку і закінчуються о 9-10 годині до обіднього часу. На світанку пелюстки насичені вологою, відрізняються цінною концентрацією ефірної олії. За годину працівник плантації збирає близько 15 кг пелюсток, за день — близько 50 кг.

На 1 кг трояндової олії необхідно 3 тонни пелюсток

Кількість пелюсток для отримання трояндової олії залежить від сприятливих кліматичних умов і сорту квітів. У середньому для отримання однієї краплі ефірної олії знадобиться близько 30 невеликих бутонів.

Для отримання 1 кг олії може знадобитися від 3 до 3,5 т червоної троянди. Під час збору білих олійних сортів — близько 5 т.

14 років пішло на селекцію троянди фіолетового-синього кольору

За природних умов у квітки не буває синіх відтінків через відсутність специфічного гена. Для отримання незвичайного кольору пелюсток застосовувалося фарбування.

Троянди, що містять синій пігмент дельфінідін, були виведені методом генетичної модифікації у 2004 р. Використовувався матеріал фіалки, братків, ірису.

Спільні наукові дослідження австралійської та японської компаній у цьому напрямку тривали близько 14 років, на селекцію знадобилося 28 млн доларів.

Діаметр найменшої у світі троянди — 1 см

Різновид найменшої у світі троянди називається Сі. До розкриття, на перших етапах зростання, розмір бутона становить близько 5 мм. Після розкриття суцвіття має діаметр 1 см.

Вивів сорт індійський ботанік Судхір Хетават. Для експериментів був обраний сорт petite polie, суцвіття якого мають розмір від 3 до 4 см. Для уповільнення зростання бутонів квітникар використовував вплив електромагнітних полів у піраміді. Найменша троянда занесена до національної книги рекордів.

Щодня селекціонери працюють над розмаїттям та поліпшенням ароматичних властивостей троянди. Квіти використовуються у парфумерній промисловості, медицині, прикрашають парки та ділянки садівників. Перед букетом свіжих квітів не встоїть жодна жінка. Троянду заслужено називають царицею квітів.

ДжерелоПереглядів: 211
banner