5 способів, які допоможуть прищепити дітям любов до читання

Територія успіху

Вони полюблять книги сильніше, ніж гаджети — ми це гарантуємо.

“Чим більше ви читаєте, тим більше будете знати. А чим більше ви знаєте, тим більше місць зможете відвідати”, — доктор Сьюз.

Одна з важливих якостей, яку батькам варто виховати у своїх дітях, це любов до читання. З урахуванням бурхливого розвитку розумних технологій на перший план виходить здатність свідомо виділити час, коли ви відкладаєте в сторону всі свої гаджети і берете в руки книгу.

Нижче ми розповімо про 4 способи, як можна прищепити своїм синам і дочкам любов до читання.

Читайте їм вголос (це стосується і дітей старшого віку)

Звичайно, ви читаєте вголос своїм маленьким дітям, але ця звичка може зникнути, як тільки вони навчаться читати самі.

Читання вголос дітям, а також їх читання вголос для вас є не лише формами позитивної взаємодії один з одним, вибудовуючи хороші відносини аж до настання підліткового віку, але ще і виступають величезним стимулом самостійного читання “для себе”.

Зазвичай, такі діти будуть самі брати в руки книгу, щоб скоріше дізнатися, що ж сталося далі в Нарнії або Хогвартсі. А ще це відмінний спосіб навчити їх правильній вимові.

Поєднуйте читання з розвагами

Після читання книги зі своєю дитиною підіть далі і займіться з нею тим, що йому/їй подобається. Наприклад, почитавши популярну книгу з дитячої кулінарії, підіть разом на кухню і приготуйте один з рецептів. І нехай діти беруть активну участь.

Таким чином, ви вб’єте двох зайців одним пострілом: відточите свої кулінарні здібності і поліпшите дитяче сприйняття, одночасно розвиваючи у дитини вміння застосовувати прочитане на практиці.

Організуйте Книжковий клуб

Навички соціального спілкування відмінно допоможуть розвитку вашої дитини і сприятимуть її успішності в цьому швидко мінливому світі.

Один з кращих способів мотивувати дітей проводити більше часу за книгами, а не сидіти на дивані, уткнувшись в екран телевізора, це організувати для них Книжковий клуб. Дозвольте їм запросити в гості друзів і приєднатися до цього клубу. Нехай вони кілька разів на тиждень проводять сеанси колективного читання. А щоб дана стратегія принесла свої плоди, не забудьте переконатися, що під час таких сеансів участь дорослих буде мінімальною.

Дайте читанню нове визначення

Читання не повинне мати на увазі час, витрачений на читання шкільної літератури.

Якщо дитині не подобаються ці книги, відійдіть від правил і запропонуйте інші — бейсбольні картки, графічні новели, гумористичні збірники, комікси і т.д. підійде все перераховане. Це допоможе вам істотно поліпшити навички читання вашої дитини.

Обмежте використання гаджетів

Звичайно, сьогодні в мережі можна не лише знайти будь-яку книгу, але і прочитати її на екрані смартфона. Однак це не принесе таких же результатів, як коли ви тримаєте в руках справжню паперову книгу і читаєте її разом зі своїми дітьми.

Як уже згадувалося на початку цієї статті, рекомендується максимально обмежити використання техніки у вашому домі. Заохочуйте дітей читати книги. Наприклад, замініть перегляд мультфільмів коміксами.

ДжерелоПереглядів: 245
banner