6 характерних помилок під час стрільби з пістолета

Поради

Таких помилок під час стрільби з пістолета припускаються не тільки стрільці-початківці, а й їхні більш досвідчені колеги. Спортсмену це може коштуватиме нервів і призового місця, а ось людині на службі – здоров’я і життя.

Робота ж над цими помилками принесе істотний приріст у точності та швидкості стрільби. Тому ігнорувати наведені моменти не рекомендується.

Помилка 1. Стрілець напружує і піднімає плечі.

Підняті плечі сковують і швидко стомлюють стрільця. Необхідно постійно стежити за положенням плечей і тримати їх опущеними.

Помилка 2. Стрілець опускає напівзігнуті лікті, коли пістолет наводиться на мішень. 

За опущених ліктів пістолет буде більше “задиратися” вгору від віддачі пострілу, тим самим знадобиться більший час для здійснення повторного пострілу. Щоб уникнути опускання ліктів під час стрільби, розгорніть лікті в боки і уявіть, що між руками у вас об’ємний пакет із цукровою ватою. Вам доводиться стріляти й утримувати цей пакет.

Помилка З. Стрілець нахиляє голову праворуч до сильної руки. 

Нахилена голова зміщує поле зору і спричиняє зайве напруження в м’язах шиї. Щоб уникнути цих помилок, необхідно час від часу тренуватися вхолосту перед дзеркалом. У дзеркалі ви легко побачите всі свої помилки і тут же їх виправите. Треба запам’ятати відчуття правильної стійки і старатися під час стрільби, згадуючи це відчуття, зберігати правильне положення.

Помилка 4. Рух головою під час прицілювання. 

Іноді стрільці-початківці під час наведення пістолета на мішень починають рухати головою в пошуках мушки. Робити цього в жодному разі не можна. Голова і тулуб у цей момент мають бути нерухомими (якщо це стрільба в статичній позиції). Працюють тільки руки. Зброя виводиться на лінію “око-мішень”. Будь-який рух головою збільшує час прицілювання.

Якщо припустити, що ваш пістолет правильно пристріляний, проблеми з вирівнюванням прицілу швидко проявляться на мішені - як у цих прикладах. Крайній зліва - правильне вирівнювання прицілу: Верхня частина мушки на одному рівні з верхньою частиною прицілу, передня планка відцентрована в задньому вирізі.

Якщо припустити, що ваш пістолет правильно пристріляний, проблеми з вирівнюванням прицілу швидко проявляться на мішені – як у цих прикладах. Крайній зліва – правильне вирівнювання прицілу: Верхня частина мушки на одному рівні з верхньою частиною прицілу, передня планка відцентрована в задньому вирізі.

Помилка 5. Задирання ствола під час наведення пістолета на мішень. 

Деякі стрільці-початківці, надивившись бойовиків, починають задирати ствол пістолета під час наведення. Ніби роблять “бугор” на траєкторії руху пістолета і підводять прицільні пристосування до мішені зверху. Це збільшує загальний час прицілювання. Необхідно позбуватися цієї звички, постійно контролюючи рух пістолета. Під час наведення пістолета ствол має бути паралельний до поверхні землі і спрямований на мішень у будь-якій точці траєкторії.

Помилка 6. Опускання ствола пістолета під час наведення пістолета на мішень. 

Деякі стрільці під час наведення зброї спочатку опускають пістолет, розпрямляючи водночас руки в ліктях, а потім підводять його знизу до мішені. Пістолет здійснює довгий шлях від початку до кінцевої точки. Тому потрібен додатковий час для вирівнювання прицільних пристосувань.

Як відомо, найкоротша відстань між двома точками в тривимірному просторі – це пряма. Тому треба стежити, щоб рух пістолета був ближчим до прямої траєкторії. A ствол має завжди бути спрямований у бік мішеней. Це стосується і цього випадку, коли ви наводите пістолет на мішень від грудей.

Намагайтеся уникати непотрібних рухів і зайвого напруження при наведенні зброї і прицілюванні. Всі описані вище помилки збільшують час і погіршують якість стрільби.

Справа з монетою

Справа з монетою

Джерело



Переглядів: 235
banner