6 звичних продуктів, які будуть корисними, коли у вас нежить

Здоров`я

Полегшити нежить можуть деякі продукти.

Весна — важкий час для наших дихальних шляхів. Ще не завершився сезон ГРВІ, як починається час алергії (особливо коли весна є настільки ранньою, як нинішня). На щастя, деякі продукти можуть поліпшити стан дихальних шляхів і сприяти більш глибокому диханню.

Яблука

У цих фруктах багато фенольних кислот і флавоноїдів, які зменшують запалення у дихальних шляхах. До речі, якщо ви палите, то яблука для вас є особливо корисними, оскільки допоможуть захистити ваші легені (а коли ви відмовитеся від небезпечної звички, яблука допоможуть вам не набрати вагу).

Оливкова олія

Моно- і поліненасичені жири та фітонутрієнти, які містяться в оливковій олії, корисні не лише для нашої шкіри, волосся і серця; вони також важливі для здоров’я легенів. Оливкова олія може допомогти у боротьбі з ризиками для здоров’я, пов’язаними із забрудненням повітря: якщо вживати цей продукт регулярно, то він покращує постачання клітин киснем, нормалізує роботу серця, зменшує ступінь пошкодження кровоносних судин. Вчені вважають, що уся справа в олеїновій кислоті, якої багато в оливковій олії — вона допомагає зменшувати запалення.

Кава

Кофеїн допомагає навіть полегшити симптоми астми (але, зрозуміло, не настільки ефективно, як ліки): тож якщо у вас нежить (застудний чи алергічний), починайте день з чашечки кави — і дихайте глибше.

Лосось і будь-яка риба жирних сортів

Жирні кислоти омега-3, на які вона багата, допомагають зменшити запалення у легенях і можуть також боротися з бактеріями.

Зелений чай

Антиоксиданти, яких особливо багато у зеленому чаї, заспокоюють організм, зменшують запалення і сприяють кращому загоєнню. Але головне — у зеленому чаї багато кверцетину, антиоксиданту, який діє як природний антигістамін. Це означає, що він уповільнює викид гістаміну та інших запальних хімічних речовин в організмі, які можуть викликати симптоми алергії. Отже, якщо ваш нежить викликаний алергією, зелений чай — те, що вам треба.

Насіння

Якщо ви палите, живете у великому місті, часто застуджуєтеся — вам потрібно регулярно їсти насіння. Гарбузове і лляне, воно багате на магній, який допомагає м’язам дихальних шляхів розслабитися і зменшує запалення.

ДжерелоПереглядів: 173
banner