7 важливих правил у догляді за монітором комп’ютера і ноутбука

Поради

Як правильно чистити монітор комп’ютера від пилу і бруду.

Ці прості домашні хитрощі допоможуть без шкоди для монітора видалити з його поверхні пил, шерсть тварин, райдужні розводи, відбитки пальців та інші забруднення.

1. Перед тим як чистити монітор, обов’язково вимкніть комп’ютер і витягніть вилку блоку живлення з розетки. Щоб в процесі прибирання не подряпати техніку, не забудьте зняти з рук прикраси і надіти гумові рукавички.

2. Вологою фланелевою ганчірочкою протріть задні і бічні панелі монітора. Сам екран намагайтеся не зачіпати. Для його обробки візьміть спеціальну серветку (з мікрофібри без ворсу), вона призначена для чищення оптики і підходить для моніторів. Звичайні господарські серветки з мікрофібри не підходять, бо вони з ворсом.

3. Після видалення пилу сухою ганчіркою, обробіть екран спреєм без спирту. Нанесіть склад на ганчірочку і протріть монітор легкими рухами від низу до верху. Серветка не повинна бути мокрою, а злегка вологою, якщо набрала в себе багато рідини, обов’язково відіжміть. Для прибирання ЖК-екранів можна використовувати і готові вологі серветки (без спирту!), спеціально для комп’ютерів.

4. Щоб очистити сліди від пальців і райдужні розводи, протріть екран круговими рухами, досить широкими, щоб відразу охопили всю поверхню монітора, включаючи його куточки. Після такого прийому розводів не залишиться.

5. Не забувайте, що екран дуже тонкий і тиснути на нього ні в якому разі не можна. Ваші рухи повинні бути максимально плавними і легкими. Тримаючи за LCD вільною рукою, щоб ненароком не впав.

6. Якщо пил або бруд позабивались в куточки екрану, категорично не можна вискрібати їх гострим нігтем або голкою. Для таких забруднень озбройтеся ватною паличкою. А ще радять чистити куточки монітора невеликою медичною спринцівкою, якою видаляють слиз з носика у новонароджених. Спринцівка прекрасно прибирає навіть найдрібніше сміття, яке не вдається вибрати ватною паличкою.

7. Коли екран комп’ютера повністю висохне після чистки, можна знову включити живлення в мережу. Але попередньо видаліть пил з процесора — сухою або трохи вологою серветкою або пилососом.

Важливо: якщо очищати монітор ноутбука спиртовмісними засобами, то антивідблискова захисна плівка з часом розчиниться, що позначиться на якості зображення.

ДжерелоПереглядів: 224
banner