В Івано-Франківську відбулася театралізована ретро-екскурсія “Там, де промовляє тиша. Нерозказані долі нашого міста”

Події, Суспільство

20 листопада 2025 року в Івано-Франківську відбулася унікальна та глибоко символічна театралізована ретро-екскурсія “Там, де промовляє тиша. Нерозказані долі нашого міста”. Захід пройшов у знаковому для міста місці — Меморіальному сквері, який є пам’яткою державного значення, облаштованою на території старовинного Станиславівського некрополя.


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Культурну мапу Івано-Франківська


Екскурсію було організовано Івано-Франківською МЦБС Департаменту культури міської ради у рамках реалізації проєкту “Ваш гід – бібліотека” та за підтримки програми “Гранти Теплого міста”. Особливістю події став її театралізований формат.


Гід екскурсії взяв на себе роль міфічного провідника — Харона, який символічно переправляв відвідувачів на територію забуття. На різних локаціях скверу на гостей чекала зустріч із “ожилими” історичними постатями: вони зустріли Юзефу Дзвонковську, Лева Бачинського (віце-президента ЗУНР) та жінок із роду Заклинських. Ці персонажі промовляли до відвідувачів, розповідаючи про своє життя та нерозказані долі.


Важливу роль у реалізації проєкту відіграла фінансова підтримка: технічна складова екскурсії, особливо якість озвучки та аудіоефектів, що були критично важливі для створення атмосфери, великою мірою залежала від “Грантів Теплого міста”. Ця підтримка дала можливість значно вдосконалити технічну частину театралізованого дійства.


Проведення таких унікальних заходів, які відроджують пам’ять про знакові постаті та історію міста, є надзвичайно важливим саме зараз, в час російської агресії. Знання і плекання власної історії та спадщини, яке забезпечують подібні проєкти, зміцнює національну свідомість і є основою стійкості у протистоянні ворогу, який прагне знищити українську ідентичність.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 332