Привласнювали гроші за зберігання багажу на вокзалі: слідчі поліції Прикарпаття повідомили про підозру ще трьом працівницям Укрзалізниці

Суспільство
На початку 2026 року слідчі поліції Івано-Франківщини викрили масштабну схему привласнення коштів, отриманих від пасажирів за користування камерами схову на зупинкових пунктах «Яремче» та «Татарів-Буковель».


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Поліцію Івано-Франківської області.


Поліцейські встановили, щонайменше п’ятеро службових осіб АТ «Укрзалізниця», діючи за попередньою змовою, використовували службове становище для особистого збагачення. У січні цього року слідчі повідомили їм усім про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Наразі матеріали кримінального провадження щодо підозрюваних уже перебувають на розгляді суду. А напередодні поліцейські оголосили підозри ще трьом працівницям пункту «Татарів-Буковель» — 53-річній, 29-річній та 28-річній черговим.


Слідчі встановили, що усі фігурантки діяли за єдиною схемою привласнення коштів.
Під час змін працівниці приймали оплату за послуги зберігання багажу. Однак частину розрахунків умисно не проводили через реєстратор розрахункових операцій і не відображали у службовій документації. Отримані кошти фіксували у власних зошитах. Наприкінці зміни необліковану готівку разом із записами передавали організаторці.


Упродовж вересня 2024 року — серпня 2025 року учасниці схеми привласнили щонайменше кілька сотень тисяч гривень, які мали надійти до АТ «Укрзалізниця».


Слідчі повідомили фігуранткам про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.


Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини протиправної діяльності та роль кожної причетної особи. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Яремчанський відділ Надвірнянської окружної прокуратури.


Переглядів: 193