На Прикарпатті відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

Суспільство
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на ОВА


Учасники обговорили стан виявлення туберкульозу в області за минулий рік, а також проаналізували річний звіт щодо ситуації з ВІЛ/СНІДом на Прикарпатті.


Окрему увагу приділили цілям Центру громадського здоров’я МОЗ України щодо покращення послуг тестування на ВІЛ у закладах охорони здоров’я області.


Людмила Сірко наголосила, що рання діагностика туберкульозу та ВІЛ є критично важливою, особливо в умовах воєнного стану. Вона підкреслила необхідність консолідації зусиль держави, міжнародних партнерів, громадських організацій і медичної спільноти для забезпечення якісної допомоги пацієнтам.
«Сьогодні ми вже бачимо результати спільної роботи: розширюються можливості діагностики, удосконалюється система епіднагляду, впроваджуються профілактичні програми. Водночас важливо зберігати довіру та розвивати співпрацю», — зазначила Людмила Сірко.
За даними, у 2025 році в Україні зареєстровано 15 564 випадки туберкульозу — це на 14% менше, ніж у 2024 році. На Прикарпатті торік діагноз встановили 609 людям, а загалом на обліку перебувають майже 1300 пацієнтів.


Переглядів: 213