Абсурдні автомобільні міфи, які міцно засіли в головах багатьох автовласників (+ВІДЕО)

Поради

Руйнуємо автомобільні міфи.

Дивно, як деякі речі можуть щільно засісти в головах людей, ще більш дивно те, що ці речі не завжди мають під собою основу. Адже якщо розібратися, деколи ми віримо в повну нісенітницю, і навіть якщо вона виглядає правдоподібно — це все одно неправда. Навіть якщо це застаріла інформація, яка була актуальна колись давно, а віра в неї живе донині. Загалом, джерел у міфів багато, а користі — нуль. Сьогодні ми будемо руйнувати автомобільні міфи.

Старі автомобілі міцніші нових

Дивно, що деякі люди реально вірять в те, що при зіткненні нової та старої машини, більше постраждає нова, адже «вона зроблена з пластмаси». Звичайно ж, це повна дурниця. Будь-яка сучасна машина набагато міцніша, ніж стара, адже її конструкція набагато більш точно розрахована, зроблена з міцних матеріалів, і якісніше зібрана.

Сучасні машини дуже жорстко перевіряються на відповідність нормам безпеки. Найбільш складним випробуванням є краш-тест. У ньому машина розганяється до певної швидкості (найчастіше 64 км/г — це середня швидкість аварії в місті) і врізається в стіну (це грубо кажучи, насправді краш-тести бувають різні.) У цей час у салоні знаходяться спеціальні напхані датчиками манекени. Такі тести проводилися і для старих машин, і якщо в сучасній машині кузов деформується так, щоб максимально захистити пасажирів, які відбуваються невеликими травмами та переляком, то кузов старої машини просто розвалюється.

Так чому ж людям здається, що старі авто міцніше? По-перше, їх не так шкода, тому при дрібних сутичках, наприклад, при парковці, пошкодження на них не так помітні, ну а по-друге, нові авто мають міцну силову структуру, однак зовнішні панелі заради економії в них найчастіше зроблені з пластику, а він досить крихкий.

Примітка: А краще, звичайно ж, один раз побачити. Американським страховим інститутом дорожньої безпеки був проведений краш тест, в якому лоб у лоб зіштовхнулися Chevrolet Malibu 2009 року і Chevrolet Bel Air 1959 року. Що з цього вийшло — дивіться самі.

 

Їзда накатом економить паливо

Якось так повелося, що багато водіїв вважають їзду з виключеною передачею більш економічною. На перший погляд, це має під собою логіку. Адже на нейтральній обороти двигуна падають до холостих. Проте все далеко не так просто. Річ у тім, що коли машина котиться з горба з включеною передачею і кинутою педаллю газу, колеса, що мають зв’язок з двигуном, якби розкручують його, виникає ефект гальмування двигуном.

У цей момент блок управління двигуном, а в більш старих машинах економайзер примусового холостого ходу, що відключає подачу палива у двигун, і витрата падає практично до нуля. А ось для підтримки холостих обертів двигуна необхідно 1,5 — 2,5 л/год (все залежить від конкретного двигуна). Ось і виходить, що їзда на нейтралі не зменшує, а навіть збільшує витрату. Так, до того ж — це небезпечно.

Фірмове паливо збільшить потужність і очистить двигун

З великою часткою ймовірності, фірмове і звичайне паливо відрізняються тільки… ціною. На деяких заправках «ллють» одне і те ж, але йому дають різні назви і беруть за це різні гроші. На більш порядних АЗС відмінності можуть бути, там в «фірмове паливо» додаються різні миючі добавки. Ефект від їх роботи досить сумнівний, і для двигуна набагато важливіше якість палива, а не добавки в ньому, тому якщо звичайне пальне має хорошу якість, то не варто переплачувати за «фірмове», якщо звичайне — не дуже, то добавки ситуацію не врятують.

Необхідно замінювати оливу кожні 4000 — 5000 км

Від того, як буде обслуговуватися автомобіль залежить те, як він буде служити. Ось деякі водії вирішують частіше міняти оливу, щоб продовжити термін служби мотора. Тільки сенсу особливого в такій надмірній «турботі» немає. Оливу потрібно міняти відповідно до рекомендацій виробника і її стану. А заміна просто заради заміни — гроші на вітер.

ДжерелоПереглядів: 232
banner