Антифриз — причина пожежі в автомобілі. Чи можливо таке

Технології

Звичайний антифриз може спалахнути та залишити вас без автомобіля.

Автомобіль може спалахнути раптово, і причин тому багато.

Основні — коротке замикання, яке трапляється в автомобілях найчастіше взимку. Через більше навантаження на бортову мережу, старі дроти не витримують, і плавляться. А далі — пожежа.

Однак небезпека може прийти звідти, звідки її зовсім не чекаєш. І навіть звичайний антифриз може спалахнути, залишивши вас без автомобіля.

Як це може статися?

Всі ми звикли, що крім бензину або дизельного палива в автомобілі вроді більше і нічому загорятися. Ну, хіба що ще несправна проводка добре горить. І то частіше в зимовий період, коли крім бортових систем автомобіля, її навантажують підігрівом сидінь і скла, грубкою і всілякими зарядками в прикурювач. Але, як виявилося, не лише коротке замикання може стати причиною пожежі. Звичайний антифриз в певних умовах загоряється не гірше бензину.

Обираючи охолоджуючу рідину в магазині, водії беруть або щось знайоме чим користувалися і раніше. Або, пам’ятаючи розповіді досвідчених шоферів про те, що всі рідини однакові, і різниця в ціні обумовлена лише брендом, купують найдешевші.

І в одному, і в іншому разі підхід до вибору однієї з найважливіших рідин в автомобілі невірний. Вся річ у тім, що далеко не всі антифризи пожежобезпечні. І причина тому — економія виробників.

Охолоджуючі рідини виробляються на основі етиленгліколю. Однак логіка недобросовісних виробників проста: навіщо витрачати багато, якщо можна витратити трохи, залишити цінник колишнім, але заробити більше. Ось і ллють в каністри гліцерин або метанол, завдяки чому охолоджуюча рідина набуває горючості, і цілий ряд інших негативних властивостей (наприклад, при тривалому нагріванні стає причиною корозії і виділяє токсини).

Антифриз на метанолі закипає при температурі +64 градуси. А правильна охолоджуюча рідина на етиленгліколі закипить лише при +108 градусах. Ось і виходить, що якщо дешева рідина разом з горючими парами вирветься з-під пробки розширювального бачка, і потрапить на розпечені до червоного частини двигуна, наприклад, на випускний колектор, то чекай біди. Погіршити ситуацію також може несправна іскриста проводка.

Якісна охолоджуюча рідина на етиленгліколі, чия температура кипіння перевищує 95 градусів — не горить.

Численні дослідження довели, що фактично всі тосоли горючі, за рідкісним винятком. Так само, як і ряд антифризів. Тому обирати охолоджуючу рідину для свого автомобіля необхідно ту, яку рекомендує автовиробник. А якщо є бажання заощадити, то необхідно орієнтуватися не на ціну, а на тести, які проводять фахівці.

Перевагу віддавати потрібно тим виробникам, де на каністрах є позначення G-12/G-12+: це етиленгліколеві Антифризи, які не лише не закипають при високих температурах, але і містять ряд добавок, що запобігають корозії охолоджуючої системи автомобіля, і володіють хорошим антикавітаційним ефектом (при закипанні в рідині не утворюється бульбашок, які можуть руйнувати зовнішні стінки циліндрів).

Перевірити вже куплений антифриз на наявність метанолу — легко, випробувавши рідину, наприклад, тест-смужками, що реагують на алкоголь. Але набагато ефективніше купувати, як уже було сказано, охолоджуючу рідину відомих брендів, ознайомившись з тестами їх антифризів.

Джерело



Переглядів: 361
banner