Безпечний розчин, який допоможе позбутися кульбаби на садовій ділянці

Поради

Спосіб боротьби з непроханими гостями.

Кульбаба — досить поширена багаторічна рослина, що володіє потужною кореневою системою, від якої досить складно позбутися. Але зробити це можна, причому механічний спосіб особливого ефекту, зазвичай, не дає. Як би не видалялася кульбаба, незабаром вона знову з’являється, тим більше якщо ростуть рослини поблизу доріжок з бетону або огорож, будівель.

Що робити

Головне правило — для боротьби з бур’яном слід правильно вибрати час. В даному випадку — це осінь, період уповільнення життєвих процесів рослини. Якщо ефекту від видалення вручну немає, значить слід звернути увагу на інші способи, а саме обприскування. У наш час є безліч всяких хімікатів, але використовувати їх не дуже хочеться, щоб не забруднювати ґрунт. Є й інший не менш результативний, зате абсолютно безпечний варіант — самостійно приготований розчин, що складається з рідкого мила, лимонної кислоти і оцту.

Готовим розчином восени, обов’язково, коли на вулиці стоїть суха погода, потрібно обробити розетки рослин (полив з лійки відмінно підходить). Вже через пару діб гинуть рослини і їх коренева система. Навесні процедуру теж можна робити, але тільки ще до початку цвітіння. Після обробки кульбаба гине через добу.

На все йде близько години часу, але процедуру доведеться робити двічі на рік — перший раз навесні, а другий вже восени. Насіння ж все-одно прилітає з сусідніх ділянок.

Для розчину знадобляться:

  • оцтова есенція 70 % — 170 мілілітрів (1 флакон), яку необхідно розчинити в п’яти склянках по 250 мілілітрів води (1, 250 л);
  • лимонна кислота — 4 ч. л., яка теж розчиняється у воді (в 500 мілілітрах);
  • обидва розчини змішуються і додається рідкий миючий засіб для посуду в кількості чотирьох столових ложок.

Розчин для обробки готовий. На виході виходить два літри засобу. Цього цілком достатньо.

ДжерелоПереглядів: 251
banner