Богородчанське газосховище розпочне закачувати газ на опалювальний сезон

Суспільство

Оператор газосховищ України “Укртрансгаз” завершив 90% запланованих ремонтних робіт на Богородчанському виробничому управлінні підземного зберігання газу.


Це – один із найдорожчих проєктів компанії з реконструкції підприємств на Прикарпатті, повідомляє кореспондентка Суспільного.

За словами головного інженера підприємства Володимира Третьяка, загальна вартість ремонту складає 285 млн грн. Цей проєкт є частиною 10-річного плану розвитку газосховищ, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Ремонт на газозабірному пункті Богородчанського управління підземного зберігання газу розпочали у 2017 році. За словами начальника оперативно-виробничої служби Олега Бойка, за 4 роки звели нову автоматизовану операторну, комплексну трансформаторну підстанцію, поміняли установки вимикальних пристроїв № 1, підземні та наземні комунікації, а також відремонтували приміщення для контролю мобільних пристроїв і приміщень для перемикань електричною мережею. Зараз реконструкція триває.

“До кінця року плануємо закінчити ремонт установки з осушення газу. Крім цього, ще є ремонт блоків регенерації діетиленгліколю на установці з осушення і також, я думаю, у нас є ще один об’єкт – ремонт вузла редукування першого ступеня. Думаю, цього року роботи почнуться, а чи закінчаться – буде видно по режимах закачування та відбору”, – розповідає начальник оперативно-виробничої служби Олег Бойко.

До кінця 2021 року планують відновити антикорозійне покриття на 12 абсорберах. Також запрацює нова операторна, оснащена сучасними технологіями, розповідає Олег Бойко. Відтепер диспетчери зможуть дистанційно керувати свердловинами.

“Завдання реконструкції саме першої “гребінки” полягало у тому, щоби максимально автоматизувати роботу персоналу, полегшити її. Завдяки цьому і пришвидшити, скажімо так, роботу самої установки та установок взагалі, тому що всі ці об’єкти – взаємопов’язані”, – каже начальник оперативно-виробничої служби Олег Бойко.

90% запланованих і поточних ремонтних робіт уже виконали, розповідає т.в.о. генерального директора “Укртрансгазу” Сергій Перелома. Тож уже з наступного тижня у газосховищі розпочнуть процес закачування газу.

“Богородчани будуть тільки зараз починати закачування, бо “підземка” закінчує планові ремонтні роботи. На днях закінчать пуск-наладку, і закачування саме Богородчанського підземного сховища газу почнеться, найімовірніше, наступного тижня”, – каже Сергій Перелома.

Богородчанське підземне газосховище – друге за обсягами в Україні, в якому можна зберігати газ. Підземний пласт вміщує 2 млрд 300 тис. м³ газу.