Бойову медикиню з Івано-Франківщини нагородили відзнакою від Валерія Залужного

Події, Суспільство

Днями  Марія Марченко-Олексин отримала почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України «За збережене життя».


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


«На фронті моє завдання – рятувати життя бійців», – військова медикиня 10 Гірсько- Штурмова Бригада Марія Марченко-Олексин.

25-річна Марія на фронті від початку повномасштабної війни. Вона – випускниця Івано-Франківський національний медичний університет.
«Спочатку я була медичною сестрою в медичній роті. Потім перевелася до мотопіхотного батальйону і там була старшим бойовим медиком. Їздила з хлопцями на виїзди, сиділа в окопах і виконувала найголовнішу свою задачу, а саме – рятувати життя», – розповідає вона.
Зараз Марія продовжує рятувати життя захисників на передовій.
«І дуже тішить, що хлопці мене памʼятають і дякують за порятунок. А мені дуже приємно, що людина яка була на порозі смерті, вижила», – зізнається бойова медикиня «десятки».
Дівчина наголошує на тому, що дуже необхідно, як і цивільним, так і військовим знати тактичну медицину.
«Багато разів стикалася з тим, що прилітають ракети по цивільним людям, а вони елементарно не можуть собі накласти джгута, бо не знають як ним користуватися. В кожної свідомої людини має бути аптечка з сертифікованими турнікетами, оклюзійками та бандажами. Вона багато місця не займає, але рятує життя», – каже військова.

Щиро вітаємо колегу з високою нагородою, дякуємо за сміливість та професійність!


Стежте за нами в соціальних мережах:ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 334
banner