ProEXR File Description =Attributes= cameraAperture (float): 36 cameraFarClip (float): 1e+009 cameraFarRange (float): 100000 cameraFov (float): 56.0016 cameraNearClip (float): 0 cameraNearRange (float): 0 cameraProjection (int): 0 cameraTargetDistance (float): 200 cameraTransform (m44f): [{-0.666397, 0.0183463, -0.745371, -5653.48}, {-0.745597, -0.0163974, 0.666195, 7158.86}, {-2.32831e-008, 0.999697, 0.0246058, 1672.94}, {0, 0, 0, 1}] channels (chlist) compression (compression): Zip16 dataWindow (box2i):

Болехівська міська рада реалізувала проєкт «Скелі Довбуша – подорож у легенду»

Суспільство

Болехівська міська рада реалізувала проєкт «Скелі Довбуша – подорож у легенду», який став переможцем 12 обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Болехівську міську раду.


Пам’ятка природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша» – це направду унікальне і неповторне місце, що зачаровує величністю і могутністю гігантських каменів, що нагадують химерні образи тварин та дивовижних істот. Це місце приваблює альпіністів і скелелазів, кінорежисерів, туристів і є однією з головних візитівок Болехівщини. Надзвичайно важливо, а особливо в умовах сьогодення, в якому живе країна та наша громада зокрема, розвивати туристичну галузь, як важливу економічну складову.


У рамках проєкту «Скелі Довбуша-подорож у легенду» оцифровано шість культурно-туристичних об’єктів та два водоспади: церква святого Архистратига Михаїла в Міжріччі, церква Успіння святої Анни в Болехові, капличка в Бучниках (Болехів), церква Введення в храм Пресвятої Богородиці в Тисові, церква Святого Дмитрія в Поляниці, церква Святого Архистратига Михаїла в Сукелі, водоспад Сукільський верхній та водоспад Поляницький, що розташований у підніжжі Скель Довбуша. Хочеться зазначити, що дані культурно-історичні та туристичні локації розміщені на туристичній мапі Івано-Франківської області www.iftourism.comта на всеукраїнському проекті VirtualUkraine https://virtualukraine.travel/F1ch1J1iP3/31607045p&2.09h&90t


Ще один важливий захід даного проєкту, який вдалося реалізувати за сприяння архітектора та візуалізатора Назарія Дубіва, – розроблена тривимірна модель та 3D візуалізація історичної дерев’яної надбудови періоду середньовіччя та території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша». Це вдалося зробити завдяки новітнім технологіям лазерного 3D-сканування, археологічним дослідженням доктора філософії, професора кафедри етнології і археології, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслуженого діяча науки і техніки України Кугутяка Миколи Васильовича та кандидата історичних наук, доцента, завідувача кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Томенчука Богдана Петровича. Досліджено також велику кількість джерел інформації, зокрема праці вченого, краєзнавця Михайла Рожка та краєзнавця Романа Скворія, праці якого надані пані Галиною Якимів-Скворій, науковою співробітницею музею історії міста Болехова ім. Р.Скворія та інших дослідників Скель, а також синергії даного проєкту та проєкту «Бойківські Карпати».


Фінальною частиною роботи є створення презентаційного відеоролика «Концепція дерев’яної забудови скельного комплексу «Скелі Довбуша» часів середньовіччя https://youtu.be/as8CWl_tLsQ, а також панорамне зображення Скель Довбуша 360 градусів https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0wCEiQyx1CTq7yjfvTH4D4hAQa8JHuphgc1aZArj62NTfTXBc4ucixsNbqf3UuZD4l&id=100068974097396.


У рамках даного проєкту також розроблена Концепція розвитку території у підніжжі Скель Довбуша, зокрема, розроблений ландшафтний дизайн території. На даний час облаштовано інклюзивний підхід з оглядовим майданчиком до Поляницького водоспаду у підніжжі Скель Довбуша.


Хочемо зазначити, що ще у 2021 році відділом туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації Vitaliy Perederko було оцифровано та розміщено на мапі комплексну пам’ятку природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».


Дякуємо Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківська обласна рада Відділ туризму ІФ ОДА / IF Tourism Office Office всій команді, виконавцям та всім, хто долучився та доклав максимум зусиль для успішної реалізації проекту «Скелі Довбуша-подорож у легенду»
Усі реакції:

23



Переглядів: 606
banner