Буддійські істини, які не втрачають своєї популярності навіть через тисячі років

Територія успіху

4 благородні істини буддизму.

Буддизму вже кілька тисяч років, але навіть найдавніші істини цього вчення актуальні і донині. Вони не суперечать істинам більшості релігій і допомагають людям краще розуміти себе і своє призначення.

Філософія та ідеї буддизму живуть тисячі років в незмінному вигляді. Сотні мільйонів людей слідують їм, відзначаючи духовне умиротворення і спокій. У порадах і істинах буддизму люди переконувалися протягом багатьох століть. Це те, до чого потрібно прагнути кожному, щоб зробити світ і своє життя кращим.

Полюбіть те, чим ви займаєтеся, і не чекайте результатів

Існує всього три види людей:

  • ті, хто не працює і не має цілей;
  • ті, хто вічно перебуває в пошуках чогось нового для себе;
  • ті, хто живе заради себе та інших.

Перший тип людей — бездіяльні. Вони звикли тільки отримувати, але нічого не віддають. Так живуть немовлята. Подібно дітям, вони поки не привносять нічого нового в суспільство і світобудову, але завжди можуть піднятися на щабель вище, подорослішати.

Другий тип — люди-егоїсти. Вони працюють, шукають нові цілі, домагаються чогось, але роблять це лише для себе. Східні філософи нагадують таким людям, що вони ніколи не знайдуть щастя, тому що їх цілі і бажання будуть постійно змінюватися і рости в обсягах. Це гонка за щастям, яку неможливо виграти.

Третій тип — просвітлені люди, які люблять свою справу, але не чекають матеріального заохочення. Вони не проявляють жадібності, а кращою платою за свої справи вважають чужі посмішки і щастя.

Вважається, що людина повинна займатися тільки тим, що її подобається, але не робити цього заради наживи. Ця справа повинна приносити задоволення і приносити позитивні емоції від самого процесу. Вас не повинні мотивувати плоди праці — гроші або популярність. Вами повинна рухати любов.

Намагайтеся бути спостерігачами

Людина в сучасному світі постійно оточена проблемами і негараздами, які змушують її нервувати, думати про негатив і суєту. Темп нашого життя постійно зростає — ми настільки сильно залучені в справи, що вони стають для нас сенсом життя.

Якщо ви перевантажені потоком інформації, необхідно тимчасово перетворитися на спостерігача, який дивиться на все з боку. У цьому вам допоможе мистецтво медитації. Медитативні практики допомагають людям стабілізувати внутрішній світ, позбавлятися переживань і зайвих думок. Навчитися медитувати нескладно, попри те, що багато хто думає про зворотне.

Не можна негайно реагувати на все, що відбувається. Необхідно спочатку усвідомлювати пережиті емоції, почуття, події. Цей ураган емоцій не стихне, поки ми знаходимося в його епіцентрі.

Зберігайте чистоту розуму, щоб бачити справжню природу проблем

Ця порада пов’язана з попередньою, але не перетинається з нею. Після того, як людина навчиться не реагувати бурхливо на все, що відбувається, а розслаблятися, її слід навчитися долати перешкоди. Суть в тому, щоб підходити до вирішення проблем з відкритим розумом — без думок про майбутнє або минуле.

Чистий розум допоможе бачити справжню причину появи життєвих негараздів. А коли ми знаємо причину, вирішувати проблеми стає набагато простіше. Страхи і комплекси ми самі створюємо у своїй свідомості. Перемігши страх, можна пізнати гармонію і щастя, залишивши свій розум вільним.

Не бійтеся жертвувати тим, що не приносить ніякої користі

Вороги бувають не лише внутрішніми, а й зовнішніми. Потрібно позбавлятися від енерговампірів, токсичних людей, які занурюють в зневіру або песимізм.

Також бажано позбавлятися від будь-яких шкідливих звичок, які приносять нам тільки проблеми. Це проста, але вельми дієва і корисна порада, яка багатьом людям в нашому світі допоможе поліпшити життя за лічені дні.

Люди можуть тягнути нас на дно, рівно як і наші звички. Якщо не боротися з цим, можна залишитися нещасними до кінця життя. Як кажуть східні мудреці: “краще спокійна самотність, ніж хаос, насичений людьми”.

ДжерелоПереглядів: 193
banner