Буденність у поєднанні з релігією: у Франківську презентували фільм “Зарваниця”

Суспільство

Сьогодні, 17 листопада, у Підземному переході “Ваґабундо” відбулась зустріч з режисерами документальної стрічки “Зарваниця”.


Фільм розповідає про один з наймасовіших паломницьких походів України.

Ми зосередились на паломниках з Верховинщини. У фільмах зазвичай є один головний герой, навколо якого крутиться сюжет, у нашому ж є декілька головних героїв, які в різних варіантах інтерпретували паломницьку подорож.

Для нас не було на меті популяризація центру паломництва в Зарваниці. Натомість, ми хотіли передати звичайні будні людей, як вони живуть у буденності та поєднують її з релігією, – повідомив режисер фільму Ярема Лащук.

Режисери не маючи фінансів спочатку знімали фільм власними силами на примітивні камери в пішій ході, але в 2017 році вони отримали фінансування від Держкіно України в сумі 1,6 млн гривень.

Оскільки паломницькі походи тривають в середньому 7 днів, нам потрібно було два роки аби повністю відзняти матеріал. Загальний час усіх зйомок 17-18 днів, – каже Ярема Лащук.

Наразі, фільму немає у вільному доступі, а показують його на фестивалях, де він потрапили у Топ-5 переглядів.

Сьогодні франківці вперше зможуть побачити його у режимі офлайн. Його показуватимуть у Підземному переході “Ваґабундо” о 18:30. Завтра фільм поїде до Коломиї.Переглядів: 187
banner