фото ілюстративне

Будівництво нового моста на Пасічну: аудитори оцінили проєкт та розповіли про мінуси

Суспільство

Сьогодні, 11 лютого, на оперативній нараді в міській раді обговорили стан будівництва нового моста через Бистрицю Солотвинську та транспортну розв’язку.

Про це на ФБ сторінці написав міський голова Руслан Марцінків.

“За словами аудиторів, відколи прийняли відповідний закон, це перший такий аудит в Україні, який замовило місто. Коли ми мали зустріч з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, він рекомендував нам зробити аудит проектів, щоб мати їх об’єктивну оцінку. Для Івано-Франківська аудит робила ГО «Асоціація аудиторів», які пройшли два навчання на цю тематику від європейського інвестиційного банку. Саме цих спеціалістів і рекомендував міністр”, – пише мер.

Є 8 критеріїв, за якими робиться оцінка. За словами аудитора, переважно при таких зауваженнях були відписки, що нічого змінити вже не можна. У мерії ж погодилися виправити майже всі. Та навіть з цими правками, суттєвих змін у проєкті не відбулося.

“До слова, місто пробувало викупити ділянки, щоб змінити проект й збільшити коридор розв’язки. Проте отримали три відповіді – дві з них про відмову від продажу. А ще за одну ділянку хочуть 100 млн. грн. Можна порахувати, в яку б приблизно суму місту обійшлася купівля цих трьох ділянок. Та на скільки б дорожчим став міст. Тож бачимо, що наразі єдиний можливий проект будівництва – той, який існує. Були звернення до аудитора, щоб визнати міст небезпечним і зупинити його будівництво. Я розумію, що ми заходимо у вибори. Але хочу нагадати, що інтереси міста – понад усе”, – зазначає Марцінків.

На фото – листи-відповіді на звернення міської ради про викуп ділянок.

Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.Переглядів: 218
banner