«Час перевзутися»: коли треба міняти шини

Технології

Міняти треба не лише сезонні шини, а й ті, що зносилися.

Кожен автомобіліст знає, що шини необхідно змінювати два рази на рік, залежно від пори року. Однак, погода така непередбачувана, що багато хто не може зрозуміти, пора міняти шини чи ні.

Коли потрібно міняти сезонну гуму?

Якщо стоїть демісезонна гума, міняти її потрібно буде лише тоді, коли вона стане зношеною. У процесі експлуатації така шина не потребує заміни залежно від пори року. Що стосується зимової та літньої гуми, то змінювати її треба, як правило, в міжсезонний період. Пересуватися на зимових шинах не бажано в літні місяці, тобто з червня по серпень. Виходить, що найкраще їздити на таких шинах з вересня по травень. Те ж саме і з літніми шинами, які не можна використовувати виключно в зимові місяці. Однак, не варто чекати настання грудня, щоб «перевзутися», адже часто зима наступає набагато раніше, ніж за календарем, і їздити на літній гумі в таких умовах може бути небезпечно. Зимову гуму краще міняти на початку або середині весни залежно від погодних умов. Якщо не зробити це вчасно, можна отримати штраф. Проте, може бути й таке, що платити доведеться не лише за шини, що не відповідають сезону, але й за те, що вони зношені.

Як зрозуміти, що шини зносилися?

Фахівці радять міняти шини раз у 5 років. Максимум шини можуть прослужити 10 років, незалежно від того, використовувалися вони чи ні. Навіть, якщо шина виконувала лише роль запаски, її все одно треба буде поміняти. Термін шин можна продовжити за допомогою спеціальної технології відновлення. Багато сучасних моделей дозволяють це зробити. Причому, залежно від обраного методу, відновлювати шини можна буде кілька разів. Для того, щоб максимально продовжити термін шин, зберігши їх властивості, необхідно вчасно їх міняти. Наприклад, якщо влітку їздити на зимовій гумі, такі шини дуже швидко зносяться, стануть непридатними та втратять всі свої властивості. Те ж саме за аналогією з літніми шинами, якщо їздити на них у мороз. Регулярне балансування також дозволить продовжити термін експлуатації гуми, оскільки навантаження буде розподілятися на шини однаково.

ДжерелоПереглядів: 348
banner