Чому автомобіль глухне на ходу: 3 причини

Поради, Технології

Шукаємо серйозні несправності.

Буває так, що навіть новий автомобіль в русі раптом починає смикатися, а потім і зовсім глухне. Залишається тільки відрулити на узбіччя. Про найпоширеніші причини таких поломок — далі в матеріалі.

Коли новий автомобіль глухне на ходу, це шокує водія. Особливо недосвідченого. Адже інцидент обіцяє не лише дорогий ремонт, він ще й створює аварійну ситуацію. Розберемося, що ж може стати причиною раптової зупинки.

Клапан EGR

У багатьох автомобілях є так званий клапан EGR (рециркуляції відпрацьованих газів). Він відправляє частину вихлопних газів з випускного колектора у впускний, тим самим знижуючи рівень шкідливих викидів. Біда в тому, що при заправці неякісним або брудним паливом, вузол може моментально забитися сажею і “залипнути”. У цей момент, особливо при гальмуванні, коли обороти мотора знижуються, двигун глухне. Щоб подібного не повторювалося, доведеться знімати клапан і чистити його від сажі.

Датчик дросельної заслінки

Буває і так, що після раптової зупинки дійсно важко знайти причину того, чому мотор заглох. Зазвичай, огляд починають зі свічок запалювання і котушок. Вони опиняються в порядку. Далі дивляться на датчик холостого ходу і навіть змінюють його. Це також не допомагає вирішити проблему. У чому ж причина? Вона може бути в датчику дросельної заслінки, в який проникла волога.

Прогорання клапанів

Це означає, що в циліндрі знижується компресія через порушення герметичності камери згоряння. Тобто руйнується тарілка або сідла клапанів. Часто подібні неприємності відбуваються з любителями швидкої їзди або з автовласниками, які виводять свої серійні машини на гоночний трек. Використання різних присадок для підвищення октанового числа викликає детонацію у двигуні і руйнування деталей.

ДжерелоПереглядів: 221
banner