Чому домашню кішку не потрібно відпускати на вулицю

Поради

Гарненько подумайте, перш ніж відкривати своєму пухнастому другу двері.

Домашні кішки на вулиці — причина для жвавих суперечок серед їх власників. Чи випускати час від часу своє пухнасте диво у двір, і якщо так, то чи надовго?

Існує безліч за і проти, які потрібно враховувати. Але відповідь на це питання кожен повинен дати самостійно. А ми лише перерахуємо потенційні ризики.

Домашні кішки на вулиці

Страх

Якщо ви постійно випускаєте свого кота на вулицю без нагляду, то дуже висока ймовірність, що рано чи пізно він загубиться. Кішки, звичайно, володіють хорошою здатністю орієнтуватися на місцевості. Як правило, вони здатні знайти шлях додому за запахом.

Однак рятуючись від якоїсь небезпеки, кішка може втекти далі звичайного, опинитися в незнайомому місці, надовго ховатися в укриття, а потім втратити орієнтацію в просторі.

Гігієна, хвороби

Гуляючи, кішка неминуче стикається з паразитами та інфекційними хворобами (включаючи сказ). Від більшості з них є щеплення або інші профілактичні засоби.

Але будьте готові до того, що навіть здоровий вихованець може принести їх у ваш дім, заразивши інших вихованців або навіть людей. За статистикою, кішки, які живуть на вулиці чи проводять там багато часу, живуть в середньому 3-7 років. Домашні кішки доживають до 14 і більше років.

Собаки та інші тварини

В Instagram повно фото, де кошенята мирно грають з великими собаками. Але реальна вулиця сповнена агресивно налаштованих собак.

На домашніх кішок часто нападають вуличні кішки і дикі тварини, які можуть заразити їх, або серйозно поранити.

Жорстокі люди

Багато людей не люблять тварин і можуть навмисне завдати їм шкоди. Котик може з’їсти отруйну приманку, стати жертвою гицелів. Якщо породиста кішка, її можуть просто вкрасти з метою перепродажу.

Машини

Однією з найбільш серйозних загроз для кішки на вулиці є машини. Особливо небезпечні жваві магістралі, але і на тихій дорозі кішка може постраждати або сильно злякатися.

Про що слід подбати, випускаючи кішку на вулицю?

Але що робити, якщо кішка проситься на вулицю? У виграшному положенні тут знаходяться власники приватних будинків. Вигул у дворі приватного будинку з суцільним парканом найбільш безпечний.

При цьому бажано стежити, щоб кішка не втекла за новими враженнями на чужу територію.

Якщо власник все ж вирішив надати свободу прогулянок своїй міській кішці, то необхідно дотримуватися ряду правил:

  • кішка повинна бути стерилізована, а кіт кастрований. І робиться це навіть не для того, щоб уникнути небажаного потомства. Статевий інстинкт змушує котів втрачати обережність. Під його впливом вони з більшою ймовірністю потраплять під машину або в зуби собаки;
  • кішці потрібно буде зробити всі необхідні щеплення і провести обробку вовни проти паразитів. Якщо кішка гуляє на вулиці, доведеться раз у 3-4 місяці давати їй глистогінні препарати, незалежно від того, чи помічаєте ви симптоми наявності глистів;
  • випускаючи пухнастого улюбленця на міські вулиці, краще забезпечити його нашийником, на якому надруковано адресу і телефон. Це допоможе, якщо кішка загубиться.

Як бачите, попри те, що кішки дуже волелюбні й незалежні тварини, прогулянки на міській вулиці таять для них чимало небезпек і можуть істотно скоротити життя.

Постійне перебування у квартирі ніякої шкоди твоєму улюбленцю не принесе. Головне, гарне харчування, догляд, активні ігри і любов господаря.

ДжерелоПереглядів: 172