Чому фари треба тримати в чистоті: 5 поважних причин

Поради

Брудні фари в авто можуть принести їх власнику безліч неприємностей.

Судячи по автомобілях в потоці, багато водіїв вважають, що протирати фари потрібно, тільки якщо їдеш в темряві по неосвітленій дорозі або і взагалі не перейматися цим.

Ця велика помилка може мати різні наслідки.

Пил і бруд на наших дорогах ніхто не скасовував, а вони своєю чергою дуже сильно маскують фари авто, що може призвести до різноманітних неприємностей на дорозі. Є декілька причин, чому фари варто вчасно очищати.

Бруду і пилу в нас багато

Кінець осені, всю зиму і половину весни бруд постійно присутній на наших дорогах. Весь цей період за станом фар і ліхтарів потрібно стежити постійно. Буває, що вони вимагають протирання після кожної поїздки. Зрозуміло, що задоволення це не доставляє, але заради безпеки — краще не лінуватися це робити. А очистити руки після хвилинної процедури допоможе упаковка вологих серветок в бардачку. В результаті і фари, і ваші руки чисті.

Так вимагає закон

З брудними номерними знаками ситуація зрозуміла: є попередження або штраф. З фарами і ліхтарями все не так однозначно. Щоб довго не копатися в різних пунктах і підпунктах ПДР, простіше кажучи, якщо навіть катафоти не можуть виконувати свої функції, експлуатація автомобіля заборонена.

Формально в автоінспектора є право заборонити вам подальший рух. Від суворих заходів можна «втекти» простіше простого: протираєте фари і ліхтарі на місці.

Порушення усунуто, можна їхати.

Тож не варто давати поліцейським зайвий привід для зупинки авто — часу витратите більше, ніж на очищення світлових приладів перед поїздкою.

Заплатили, а не користуєтеся

Фари — один з компонентів автомобіля, що піддається постійному поліпшенню. Ксенон, світлодіоди, підсвічування поворотів, матрична технологія, автоматичне керування дальнім світлом — це навіть неповний перелік систем, які поліпшують огляд в темряві. І багато хто, заплативши за ці “навороти” при купівлі авто, ховають ефект від них під шаром бруду.

Ви нічого не бачите

Той факт, що вас чекає поїздка на добре освітленому місту, а не по темній трасі, — ще не привід нехтувати «банними процедурами». Практично в будь-якому дворі світла від ліхтарів недостатньо, а ям та інших аварійних моментів, навпаки, в надлишку. Можна потрапити на темну ділянку і на вулиці. Де гарантія, що за законом підлості саме на ній не причаїлася небезпечна для колеса яма.

Так що з брудними фарами ви або будете їхати наосліп, або станете знижувати швидкість, створюючи незручності всьому потоку автомобілів.

Вас не видно

Думати треба не лише про себе. Брудні фари і ліхтарі заважають іншим водіям вчасно помітити вас. Так-так, і фари теж, які начебто потрібні тільки для того, щоб освітлювати дорогу самому собі.

Світловий пучок від них дозволяє помітити автомобіль при виїзді з другорядної дороги, коли видимість чимось обмежена.

Та ж ситуація зі стоп-сигналами і поворотниками. Багато випадків, коли при попутних зіткненнях визнають винним не того, хто позаду. Адже нерідко він в принципі позбавлений можливості вчасно помітити уповільнення машини спереду через брудні ліхтарі.

Ви здивуєтеся, але є одна причина, яка пояснює небажання деяких водіїв відчищати фари. Нині всі вони оснащуються пластиковими захисними ковпаками, які швидко «замилюються», і якість освітлення стає гірше.

Тож менше треш — довше служать. З урахуванням вартості нових фар на сучасні авто можна зрозуміти прагнення зберегти товарний вигляд якомога довше. І все-таки так робити не варто. Тим більше, що на задні ліхтарі це не поширюється, і поважної причини тримати їх під шаром бруду немає.

ДжерелоПереглядів: 179
banner