Чому кішці не можна дивитися прямо в очі і які це може мати наслідки для тварини

Наука

Прямий погляд в очі кішці може привести до стресу у вихованця.

Коти є одними з найпопулярніших домашніх тварин, але необхідно вміти правильно з ними спілкуватися, щоб налагодити відносини. Не всі знають, як не можна себе вести з кішками, а також чому навіть ветеринари не радять дивитися в очі кішці.

Чому кішці не можна дивитися прямо в очі

При спілкуванні з кішкою не варто забувати, що це колись була дика тварина, поведінка якої безпосередньо залежить від інстинктів. Погляд прямо в очі для кішки означає прояв агресії. Небезпечні хижаки для кішки часто дивляться в очі, щоб оголосити про подальший напад.

Якщо в дикій природі кішки, при прямому погляді, готуються до нападу і бою, то в домашніх умовах кіт сприйме господаря, як агресивного суперника. Після таких дій між господарем і котом можуть зіпсуватися відносини, що призведе до агресивності кота, непослуху, а також міток по всьому будинку.

Думка ветеринарів з приводу погляду кішці прямо в очі

Досвідчені кваліфіковані ветеринари вважають, що прямий погляд в очі кішці може привести до проблем зі здоров’ям. Через те, що дана поведінка розцінюється тваринами, як агресія, то це може призвести до стресу. Стресовий стан для кожного кота є небезпечним, бо під час нього у тварини можуть розвиватися захворювання, деякі з яких — смертельні.

Під час стресу коти часто починають ігнорувати лоток і використовують для туалету не підходяще місце. Також, кіт може проявляти агресію до господаря і членів сім’ї, що погіршить взаємини між ними, а також, при незнанні, людина може почати лаяти тварину, що робити забороняється.

Як боротися зі стресом у кішки

Якщо було помічено, що кішка перестала ходити у свій лоток, агресивно ставиться до членів сім’ї, а також змінила свої звички, то це є приводом звернутися до фахівця. Грамотний ветеринар завжди зможе відрізнити захворювання від стресового стану.

Щоб полегшити самопочуття тварини і знизити рівень її стресу, необхідно ненадовго поставити його потреби вище своїх. Тварині в стресі часто необхідна підвищена увага, а також ласка і турбота. Не варто лаяти кішку, якщо вона пропустила похід в лоток, необхідно прибрати всі запахи, щоб не повторити помилку, а після пригостити тварину чимось смачним і корисним.

Під час стресу тварину слід обмежити від переживань, тому варто відмовитися на час від гостей, які незнайомі кішці, а також не лаяти тварину. Навіть якщо кіт зробить якусь капость, то слід пам’ятати, що це не він неслухняна тварина, а його стан, який змушує так чинити. Якщо ж фахівцем не були призначені заспокійливі препарати, то найкращими ліками для кота буде любов і ласка від господаря.

ДжерелоПереглядів: 948
banner