Чому кішки полюбляють спати з людиною?

Наука

Виявляється, справа у природних інстинктах.

Кожен, у кого є домашня кішка, чудово знає, що з великою ймовірністю вона вночі спробує пробратися на ліжко. У більшості випадків господарі тільки раді такому сусідству: тепла, муркотлива, пухнаста грілка – досить приємний компаньйон зимовими ночами. Але навіщо це самим кішкам?

Майже у всіх тварин, одомашнених людиною (а кішка з їх числа), в дорослому стані зберігаються численні дитячі риси поведінки. Кішка влаштовується спати поруч зі своїм господарем або прямо на ньому, тому що вона шукає тісний фізичний контакт… з побратимами.

У природі дитинчата-кошенята завжди збиваються до купи – відпочинок і сон в обіймах з братами-сестрами для них цілком типові. Це дозволяє їм не замерзнути, доки їхня мати відлучилася на полювання. Виростаючи, вони вже так себе не ведуть – кішки, як правило, одинаки. А ось у домашньої кішки ця дитяча поведінка зберігається. Тільки в якості найближчого родича виступають вже не побратими по виводку, а людина – її господар. При такому тісному фізичному контакті тварині спокійніше і комфортніше. Ну і до того ж тепліше.

ДжерелоПереглядів: 194
banner