Чому кіт любить лягати на ваш ноутбук, коли ви працюєте

Наука

З цього приводу висловилося багато фахівців.

Віддалена робота багато що розставила по своїх місцях, змусила поглянути на звичні речі під іншим кутом. Чи часто ви користувалися домашнім ноутбуком до пандемії? Хіба що в ігри пограти чи взяти ноутбук у відрядження. А сьогодні це диво техніки перетворилося на найважливіший робочий інструмент. Але ви далеко не єдині, хто пред’являє на цей девайс свої права. Скажіть: чи сідає ваш вусато-смугастий вихованець на клавіатуру в розпал роботи? Зізнайтеся чесно — буває. Якщо не щодня, то через день.

З приводу цієї проблеми існує багато думок та особистих спостережень. Кіт жадає уваги, проявляє цікавість, інтерес, робить вигляд, що йому подобається сучасна електронна техніка. Сьогодні вислухаємо ще одну думку. Важко судити, наскільки вона авторитетна, але трепетна любов котів до ноутбуків стала предметом вивчення на відомому англомовному фактологічному майданчику, де свої коментарі та роз’яснення з того чи іншого питання залишають вчені, фахівці та інші знавці.

Яке ж пояснення?

Свою думку висловили багато фахівців з поведінки хвостатих вихованців. Висновок: не треба стригти всіх котів під одну гребінку, ці звірі занадто розумні і розважливі. І кожен кіт, влаштовуючись на хазяйському ноутбуці, пред’являє якісь свої індивідуальні вимоги. Які саме — це вгадується самим господарем.

Найчастіше вусаті дійсно шукають уваги. Спробуйте приголубити і погладити вихованця, подивитися на його реакцію. Сеанс ласки у котів досить короткий: вихованець швидко “насичується”, втомлюється, відходить у сторону, вмивається і засинає. Але можливі й інші тлумачення. Наприклад, на поверхні працюючого ноутбука завжди тепло. Де тепло, там і кіт. Третя поширена причина — котам необхідне товариство. Деякі тварини не люблять самотність, їм неодмінно потрібно влаштуватися з кимось із домашніх у безпосередній близькості.

То коти — товариські?

Знову ж таки, це залежить від індивідуальних здібностей і потреб конкретної тварини. Котів звикли вважати “самодостатніми”, але це не зовсім так. Більшість котів постійно звіряють годинник за своїми господарями, наглядають за ними напіввідкритим оком, люблять бути в курсі всіх подій, що відбуваються в будинку. При цьому ваш вусатий може робити “байдужий” вигляд — коти завжди були талановитими акторами. Але багато котів фізично не переносять самотності — вони завжди будуть перебувати десь біля господаря. До речі, це найбільший показник того, що у ваших стосунках панують гармонія і повне взаєморозуміння.

Зверніть увагу: до останнього часу вважалося, що здатністю “розуміти” і “цінувати” людське суспільство володіють тільки собаки. Сучасна наука розвінчала цей міф: коти насправді обожнюють своїх господарів, зберігають їм вірність і відданість.

Що ж, треба ще почекати звісток зі світу науки: можливо, феномен любові котів до ноутбуків стане в майбутньому предметом великих досліджень.

ДжерелоПереглядів: 181
banner