Чому кіт закопує свою їжу — 7 можливих причин

Наука

Ще одна цікава звичка пухнастиків, про яку треба знати більше.

Розбираємося, які причини послужили появі дивної звички.

Стрес

Переїзд, поява нового члена родини або вихованця, гучні будівельні роботи — від усього цього накопичується тривога, вихованець може ставати неспокійним, погіршується самопочуття, знижується апетит. Але, попри зниження інтересу до їжі, кіт може намагатися зберегти їжу собі “на майбутнє”.

Неприємний запах

Нюх у кота в 14 разів кращий, ніж у людини. Тому якщо ваш вихованець після обнюхування миски з кормом приймається його закопувати — це явне прохання тварини замінити порцію на більш свіжу.

Санітарні умови

Коти — одні з найбільш охайних тварин. Тому вони відмовляються їсти з брудних мисок. Вихід: годуєте вихованця частіше, але по трішки. Також стежте за чистотою “трапезної” території.

Погане самопочуття

Якщо ви відзначаєте у котика температуру, погіршення якості шерсті, витікання з носа і очей, блювоту або діарею, покажіть вашого вихованця ветеринару.

Тварини під час хвороби втрачають апетит, але через інстинкт їм властиво закопувати корм, щоби сховати його від інших хижаків, зберігаючи для себе на “кращі часи”.

Недоїдання

Тварини, взяті з вулиці вже в дорослому віці, схильні закопувати частину порції свого корму “із запасом”. Звичка з часом забувається, якщо кіт стабільно ситий і не піддається стресам.

Незручна миска

В ідеалі миска для вихованця повинна бути з металу або кераміки. Від пластикового посуду виходить відчутний для кішки запах, який може її відлякувати. Також пластиковий посуд може стати причиною появи вугрової висипки на підборідді у вихованця.

Конкуренція

Якщо у вас живе кілька вихованців, то може бути актуальною проблема конкуренції. Коти інстинктивно закопують залишки їжі, щоб не привертати її запахом “чужинців”.

Єдиний вихід з цієї ситуації — особиста миска для кожної тварини.

Як відучити кота від звички “закопувати” їжу

  • Збалансоване годування свіжою їжею.
  • Годування в один час, два-три рази на день.
  • Заміна корму на більш якісний.
  • Розташування мисок у теплому, спокійному, затишному місці.
  • Кількість мисок має збігатися з кількістю тварин, що живуть на одній території.

Якщо ви зіткнулися з такою звичкою у вихованця, на час позбавлення від неї ви можете використовувати спеціальні килимки, що захищають підлогу від пошкодження кігтями тварини. Також допоможе систематична стрижка кігтів один раз на місяць.

Джерело



Переглядів: 193
banner