Чому коти люблять спати на ногах людини

Наука

Всі власники вусатих-смугастих знають, що кішки обожнюють спати поруч з господарем, а ще краще — на ньому. Чому вони так роблять?

Кішки ніколи й нічого не роблять просто так, і ваші ноги вони окуповують теж невипадково. Будучи теплолюбними тваринами, вони використовують тіло людини як грілку. Ноги в цьому сенсі — найзручніша частина, адже влаштувавшись між ними, можна зігрітися з двох сторін. При цьому в ногах вони набагато мобільніші, якщо людина під час сну перевернеться. А от сон на грудях або під боком буде менш безпечним, особливо для кошеняти.

Крім того, близькість господаря дає кішці відчуття захищеності, нагадує їй про дитинство і материнську турботу. Кошенята сприймають людину, яка за ними доглядає, як кішку-маму. Та близькість до тіла під час сну, коли тварина найбільш вразлива, для них необхідна. Рідний запах людини створює максимально комфортну обстановку для відпочинку.

Не забувайте, що всі коти по своїй природі — власники. Сон в ногах допомагає їм контролювати людину і не проспати той момент, коли господар встане й піде на кухню — адже там можна отримати що-небудь смачне. Крім того, тактильний контакт дозволяє кішці відзначити людину своїм запахом, показати, що людина належить їй. Особливо часто так буває, якщо в будинку живе кілька вихованців.

При цьому сон в ногах — це ще знак послуху людині, вираження своєї любові й прихильності. А ось спроба лягти на подушку або біля голови — спроба перевірити встановлені межі й з’ясувати, хто ж все-таки в домі головний.

ДжерелоПереглядів: 193
banner