Чому мотор автомобіля працює голосніше, ніж повинен

Технології

Самостійно правильно визначити несправності та виконати ремонт в подібному випадку вкрай складно.

Часто автовласники стикаються з такими проблемами, коли двигун їх автомобіля починає працювати помітно голосніше. Причому, це не будь-які сторонні стуки, а саме монотонний гул і гуркіт, який раніше був на кілька тонів тихіше. Що робити в такій ситуації і як вирішити наявні проблеми.

Причина збільшення гучності мотора

У кожному конкретному випадку причина, чому двигун став працювати голосніше, може відрізнятися. Наприклад, це використання не надто якісного палива, що призводить до вираженої детонації, мотор починає працювати неправильно, а, зрештою, все це і призводить до різного роду несправностей.

Також можуть починати стукати гідрокомпенсатори або клапана, що свідчить про необхідність розтину двигуна і проведення його відповідного ремонту і відновлення. Причин такого стуку гідрокомпенсаторів може бути кілька, це механічне зношування, неякісне масло або ж неполадки в системі змащення двигуна.

Також підвищена галасливість двигуна може пояснюватися несправностями системи випуску. Банки глушника можуть проржавіти або прогоріти, що і призводить до сильного гуркоту, усунути який можна лише заміною елементів випускної системи, що вийшли з ладу. Також може відзначатися люфт колінчастого вала і стуки з поршневої системи. В останньому випадку потрібно розкривати двигун, виконувати його дорогий і складний капітальний ремонт.

На сучасних двигунах з ланцюговим приводом ГРМ також можуть відзначатися відповідні звуки зі стрекотіння, які особливо збільшуються при скиданні газу або збільшенні оборотів. Це свідчить про знос ланцюга, в подібному випадку слід відразу ж звертатися в ремонт, щоб попередити серйозні несправності всього двигуна автомобіля.

Характерне стрекотіння також з’являється при наявності несправностей в системі уприскування. Форсунки не можуть правильно вводити паливо в камеру згоряння, утворюється детонація, виникає характерний шум. У підсумку потрібно виконувати комплексну діагностику паливної системи, і лише за результатами встановлених несправностей виконується ремонт двигуна.

Також шуміти може різне навісне обладнання, генератор, компресор кондиціонера та інші вузли. Самостійно визначити такі несправності буває вкрай складно, необхідно відправлятися в сервіс, виконувати комплексну діагностику автомобіля, і лише в цьому випадку можна визначити конкретні поломки та вирішити всі проблеми з підвищеним шумом двигуна автомобіля.

Рішення наявних проблем

У кожному конкретному випадку технологія ремонту буде відрізнятися, в залежності від виявлених несправностей. Якщо це проблема з подушками двигуна або вийшло з ладу різне навісне обладнання, то подібні поломки усунути відносно просто. Однак, якщо відзначається знос колінвала і проблеми з поршневою групою, то такий ремонт підпадає під категорію капітального, відповідно витрати автовласника будуть вкрай високими.

У подібних випадках при збільшенні гучності двигуна автовласникові необхідно не затягувати зі зверненням в сервіс. Чим раніше він звернеться в спеціалізовані майстерні, тим простіше і дешевше буде усунути наявні несправності. Як профілактика можна порекомендувати лише підтримувати автомобіль в технічно справному стані, своєчасно виконувати його регламентне сервісне обслуговування, приділивши особливу увагу якості використовуваного масла.

Саме неякісне моторна олива найчастіше є причиною подібних проблем з двигуном автомобіля. Мастило може збиратися у важкодоступних місцях, не забезпечуючи якісне змазування рухомих елементів, так і призводити до підвищеного зносу. Як результат, буквально через кілька років після початку такої експлуатації мотор починає працювати на більш високих тонах, при цьому вирішити такі проблеми вкрай складно, адже доводиться виконувати капітальний ремонт двигуна.

Підведемо підсумки

Причин, чому мотор став працювати голосніше, може бути безліч. Це використання неякісного палива, неправильна робота системи змащення, наявність проблем з форсунками, ланцюгом ГРМ, знос клапанів і розподільних валів. Самостійно правильно визначити несправності і виконати ремонт в подібному випадку вкрай складно, автовласникові потрібно звертатися в майстерні, де майстри з використанням відповідного обладнання проведуть діагностику, виявлять характерні поломки та відновлять автомобіль.

ДжерелоПереглядів: 321
banner