Чому не можна їсти перед дзеркалом: прикмети і забобони

Культура

До дзеркал в усі епохи ставилися з обережністю.

Більшість стародавніх прикмет і забобонів про дзеркала так чи інакше попереджають про те, що будь-яка поверхня, що відбиває — це портал, який відкриває дорогу потойбічним силах в наш світ.

Саме тому наші предки і зібрали стільки заборон, пов’язаних із дзеркалом, багато з яких дійшли до наших днів. Так, наприклад, що розбите дзеркало — погана прикмета, знають практично всі. Багато ми чули про те, що не можна спати напроти дзеркала і дивитися в дзеркало вночі. А ось з прикметою, яка забороняє їсти перед дзеркалом, стикалися не всі, навіть дуже забобонні люди.

Чому не можна їсти перед дзеркалом: прикмети і забобони

Наші предки були впевнені, що приймаючи їжу перед дзеркалом або перед будь-якою поверхнею, яка відбиває, людина ризикує впустити в себе злого духа, який легко заволодіє не лише її тілом, а й душею. Адже відкритий під час їжі рот — це прямий шлях для негативних сил, що ховаються за дзеркальною поверхнею.

Є також повір’я, що так можна «з’їсти» власну пам’ять і розум. Можливо, ця прикмета теж пов’язана з підселенням нечисті, яка опановує тілом людини і потім позбавляє його розуму і пам’яті.

Деякі старі люди кажуть, що і щастя, і здоров’я можна ненароком «проковтнути», приймаючи їжу навпроти дзеркала.

Для жінок і дівчат прикмета про їжу перед дзеркалом має спеціальне значення. У давнину говорили: «не їж, дівиця, страви цукрові перед дзеркалом — красу і щастя своє проїси».

Сучасна наука в основному згодна з точкою зору наших предків. Деякі вчені стверджують, що той, хто звик їсти, сидячи навпроти дзеркала, ризикує придбати проблеми з травленням. Що, у свою чергу, призведе не тільки до втрати краси, але й до розвитку хронічних захворювань. Адже під час такого прийому їжі людина відволікається на власне відображення, поглинає їжу машинально, а значить, погіршується травлення і їжа погано засвоюється організмом.

Давнє вчення Фен-Шуй, яке стверджує, що дзеркальна поверхня відбиває і примножує потоки енергії, теж не рекомендує їсти перед дзеркалом, оскільки відображення страв розпалює апетит людини, а значить, збільшує ризик ожиріння.

Щоправда, деякі сучасні дослідження знайшли в звичці їсти перед дзеркалом і позитивні моменти. Існує думка, що дивлячись на відображення їжі, людина швидше втамовує голод, швидше починає відчувати насичення, і це дає можливість не переїдати, контролювати вагу і стежити за фігурою.

ДжерелоПереглядів: 703
banner