Чому опівночі сняться кошмари і як побороти свій страх, щоб прокидатися з великою легкістю

Здоров`я

Причини появи кошмарів, які сняться опівночі.

Чому опівночі сняться кошмари, цікавить багатьох людей. Безумовно, відчуття від кошмарного сну не найприємніші: зазвичай людина пробуджується ще до їх кульмінації в холодному поту, з прискореним серцебиттям. При цьому, в деяких випадках кошмари можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Причини появи кошмарів які сняться опівночі

Нічні кошмари є серйозною ознакою того, що людина має серйозні проблеми. Особливо страшно, якщо кошмарні сни повторюються. Наприклад, коли людині сниться сон, зі схожим сценарієм, то це сигналізує про серйозні проблеми.

Не враховуючи нервові і психологічні хвороби, а також органічні ураження головного мозку, розрізняють кілька причин їх виникнення: зовнішні і внутрішні.

Зовнішні фактори

У більшості випадках, кошмари взаємопов’язані з тілесними відчуттями.

Захворювання

З-за захворювань серцево-судинної системи, можуть виникнути кошмарні сновидіння, пов’язані з ядухою. Недарма наші предки називали стенокардію — грудною жабою, оскільки вона буквально починає душити людину.

Атмосфера під час сну

Погані сновидіння можуть виникнути через духоту, жару в кімнаті, незручне ліжко, переїдання перед сном. Щоб не витрачати час і гроші на консультацію у психолога, краще добре провітрити кімнату перед сном або поміняти ліжко.

Випромінювання електромагнітного поля

На думку фізиків, корисна побутова техніка, якою напхані квартири, здатна випромінювати електромагнітне поле. Його імпульси можуть впливати на сплячий мозок. Таким чином, щоб позбутися кошмарів, необхідно вимикати на ніч з електромережі побутову техніку.

Внутрішні фактори

Стреси

Конфліктні ситуації на роботі чи на особистому фронті негативно позначаються на можливості побачити хороші сновидіння. У цьому разі, кошмарні сни є симптомами переживань людини. Щоб більше вони не мучили, потрібно виявити проблему, яка їх викликає, і вирішити її.

Якщо кошмари продовжують снитися в той момент, коли людина вже позбавилася від причин, то краще за все записатися на консультацію до психолога, який допоможе позбутися їх.

Психічні травми

Загибель рідної людини або шлюборозлучний процес є одними з прикладів психічних травм і благодатним ґрунтом для кошмарів. Подібні життєві ситуації негативно впливають на психіку людини, особливо якщо вона дуже чутлива.

Способи, які допоможуть уникнути кошмарів уві сні

Під час сну активність головного мозку зовсім інша, на відміну від того, коли людина не спить. Можна попрацювати з кошмарними сновидіннями, якщо досягти стану усвідомленості. Тобто, коли людині сниться кошмар, при цьому нею опановує відчуття страху, вона намагається не піддаватися паніці, щоб змінити ситуацію і викорінити проблему кошмарних снів. Необхідно змінити свою реакцію на події. Це вимагає сміливості.

На думку одного автора, якщо людину уві сні переслідує хтось і вона це усвідомлює, то можна помінятися з переслідувачем місцями: почати гнатися за ним. Людина, якій сниться цей кошмар, буде дуже здивована. Страшний переслідувач буде бігти в страху від цієї людини, а вона відчує себе переможцем.

Існує особлива практика накопичення енергії, включаючи йогу. Це «Око відродження» — проста і ефективна система. Людина часто витрачає свою енергію на непотрібні речі, при тому, що її сили невичерпні. Не завжди варто вибирати агресивні заходи, можна сказати своєму ворогові, при цьому просто обнявши його в сновидінні, щось добре і все може змінитися. Однак дуже важливо робити це щиро.

Подібні способи поводження з кошмарними сновидіннями допоможуть зцілити психіку, допоможуть позбутися стресових ситуацій, депресії. Подолавши свій страх уві сні, буде набагато простіше впоратися з ним в житті. Адже відчуття страху забирає енергію у людини і не дає насолоджуватися життям.

ДжерелоПереглядів: 214
banner