Чому поміняти місце роботи — не завжди мудре рішення

Поради, Територія успіху

Іноді нові варіанти не виправдовують очікувань.

Рано чи пізно майже всі замислюються про зміну роботи. Причини різні: маленька зарплата, поганий колектив, немає перспектив для кар’єрного росту, або просто все набридло… тим більше — останнім часом працювати багато років на одному місці стало мало не нонсенсом. Ось ми і шукаємо, “де краще”. А чи завжди новий варіант — саме кращий?

У мережі зустрічається чимало рекомендацій, як шукати роботу, що вже саме по собі стимулює нас до пошуків нового робочого місця. Нам здається, що зміна роботи — це рух уперед, адже на ділі це може виявитися “кроком назад”.

Перш за все, влаштовуючись на службу в нову компанію, ми практично нічого не знаємо про її “внутрішнє життя”. Нам розписують захмарні перспективи і обіцяють зарплату у два рази більше тієї, що ми отримували на колишньому місці. Але, прийшовши туди, ми виявляємо, що начальство просто шукає того, на кого можна звалити всі поточні справи. За високу зарплату будьте готові до переробок у вечірні години та вихідні. При цьому ще добре, якщо ви цю зарплату реально будете отримувати, адже вам можуть запросто урізати ставку або накласти купу штрафів…

Тому і рекомендується — перш, ніж іти зі старої роботи, дізнатися побільше про нову. Можна, звичайно, поритися в “чорних списках” роботодавців. Хоча, ще не факт, що звідти ви візьмете об’єктивну інформацію, адже нерідко колишні співробітники просто ображені на організацію і висловлюють свою суб’єктивну думку.

Найкраще поговорити з тими, хто працює в організації зараз, а не працював там раніше. Хоча б тому, що раз людина поки тут працює, значить, на цей момент ситуація її влаштовує. Або не “дістала” настільки, щоб звільнитися. Бажано поспілкуватися не з одним майбутнім колегою, а хоча б з двома-трьома. Правда, не факт, що вони захочуть “виносити сміття з хати”. Але при правильному підході деякі відомості ви все ж отримаєте.

Водночас дуже часто ми знаходимося на роздоріжжі, не знаючи, звільнитися з нинішньої роботи або залишитися. Як же вчинити в такій ситуації?

Якщо пропозиція надто вже приваблива, то спробуйте підстрахуватися. Займіться, знову ж таки, збором інформації про компанію, куди плануєте влаштовуватися. У разі, якщо вакансію потрібно зайняти найближчим часом, візьміть відпустку на нинішній роботі і оформиться на місяць туди, куди хочете перейти. Зазвичай, співробітника зазвичай беруть на випробувальний термін, тому забирати з колишнього місця трудову від вас ніхто не зажадає.

А за місяць ви зрозумієте, “ваше” місце чи ні. Точно так само можна вчинити, якщо ваша сьогоднішня робота не має на увазі щоденної присутності на робочому місці або займає не дуже багато часу. Одним словом, попрацюйте на новому місці, не звільняючись зі старого. Так ви знизите ризик опинитися у складній і неприємній ситуації.

ДжерелоПереглядів: 158
banner