Чому ваш кіт черпає воду лапою, щоб попити

Наука

Із чим пов’язана така поведінка?

Хоч і вам може здатися, що вміння зачерпувати воду лапкою і пити з неї — унікальне, ним володіє багато котів. Із чим це пов’язано і чи нормальна така поведінка?

Чому кіт так робить?

Така поведінка дісталася котячим від предків. Незважаючи на те, що кіт — хижак, він не стоїть на вершині харчового ланцюжка і також піддається ризику бути з’їденим. Ось чому йому необхідно бути напоготові скрізь і завжди. Загроза може таїтися і під водою, тому, опускаючи лапу, котові простіше перевірити поверхню і з’ясувати, ховається там хто-небудь чи ні.

Ще одна причина полягає в тому, вода може застоюватися або забруднюватися тушами мертвих тварин, і невелика проба води з лапки дає котові зрозуміти, придатна вона для пиття чи її не варто вживати.

Врешті, старі тварини часто перевірять воду лапою через поганий зір. Так вони з’ясовують глибину та інші параметри водойми.

Інші причини, чому кіт може так робити

Хоча практика пиття води лапою пов’язана з інстинктивною поведінкою, можуть бути й інші причини.

1. Ємність для води занадто мала. У котів є орган, що допомагає їм у просторовому сприйнятті, який називається вібрисами (багато хто помилково приймають його за вуса). Якщо миска з водою занадто мала, вібриси можуть чіплятися за неї або тиснути, через що коти будуть відчувати дискомфорт. Щоб уникнути цього неприємного відчуття, вони можуть скористатися лапою.

2. Вода не свіжа. З цієї причини багато котів не люблять пити воду з-під крана: проточна вода для них смачніша. Але якщо до неї немає доступу, кіт може спробувати збаламутити воду в мисці, зробивши її трохи смачніше.

3. Кіт грається. Як би банально ним звучало, але котові може бути просто весело бити лапою по воді.

4. Кіт не відчуває себе в безпеці. Якщо кіт виглядає напруженим і при цьому почав пити воду лапою, можливо, так він показує, що йому некомфортно. Подумайте, чи змінилося щось за останній час. Може, ви завели нового вихованця або переїхали.

5. Він хворіє. Ще одна причина — фізичні проблеми. Можливо, йому неприємно нахилятися через болі в суглобах, або, навпаки, незатишно стояти, а пиття таким чином полегшує стан.

Чи потрібно відучувати кота від цього?

Якщо причина, через яку кіт п’є воду лапою, не пов’язана з хворобою або стресом, відучувати його від цього не потрібно. В іншому разі (якщо є причини підозрювати патологію) варто показати вихованця ветеринару.

Також виходом із ситуації може послужити спеціальний фонтан для котів. Вода в ньому циркулює, і улюбленцям приємно її пити. Спробуйте також підібрати миску більш широкого розміру. Від стресу також може допомогти встановити поїлку в менш прохідному місці.

ДжерелоПереглядів: 430
banner