Чи допомагає промивка двигуна внутрішнього згоряння дизельним паливом?

Поради, Технології

Цей метод був дуже популярний багато років тому, і досі є люди, які в нього вірять.

Багато автомобільних лайфхаків, які використовуються водіями, були винайдені дуже давно, а деякі з них актуальні і сьогодні. Однак автомобільна промисловість не стоїть на місці — машини стають все досконаліше, а їх вузли — складніше. І те, що працювало на старих автомобілях, ймовірно, не зробить такого ж впливу на нових.

Один з таких лайфхаків — промивка двигуна внутрішнього згоряння дизельним паливом. Про властивості дизеля ходять легенди, які стверджують, що він може змити і очистити найсерйозніші забруднення на поверхні двигуна. Цей метод часто використовується, наприклад, в старих автомобілях, і деякі зі старих водіїв переконані, що він буде працювати і з більш новими автомобілями.

Так, річ у тім, що дизельне паливо для цієї мети використовується до цього часу. Це недорогий засіб для розчинення і очищення сильних забруднень, але його можна використовувати тільки при розібраному двигуні. А це означає чистити його поверхню вручну. Але що буде, якщо в бензиновий двигун залити трохи солярки?

Результат може бути досить неприємним для автовласників, які зважилися на такий експеримент. Наліт, шлам та інші забруднення можуть почати розшаровуватися на великі частини, забиваючи масляні канали. В цьому випадку настає мастильне голодування з усіма витікаючими наслідками.

Гумові вироби та пластмасові деталі системи від змащення також отримають серйозний удар і просто вийдуть з ладу. Є ризик засмічення циліндрів і пошкодження накладок поршневих кілець.

Промивання дизельним паливом протипоказане, особливо для сильно зношених двигунів. Його низька в’язкість спровокує прямий контакт між металевими поверхнями що труться і в кінцевому підсумку призведе тільки до одного результату до пошкодження.

Турбомотори теж не повинні піддаватися такому впливу. Якщо вони мають потребу в чищенні, це слід робити тільки з мийними засобами, рекомендованими виробниками і їх дилерами, і краще за все робити це в спеціалізованих майстернях.

Більшість фахівців вважають, що промивка двигуна абсолютно не потрібна, бо сучасні мастила володіють для цього всіма якостями — змащують, захищають, очищають і охолоджують. Якщо мастило міняти регулярно і хоча б раз на тиждень двигун працює на повних обертах, а не на місці або в заторах, на ньому не буде накопичуватися шлам і бруд, які вимагають радикальних методів очищення.

ДжерелоПереглядів: 231
banner