Чи може кішка стати агресивною через пестощі

Поради

Інколи спроба погладити кішку може закінчитися для людини укусами та подряпинами.

Досить часто можна почути запитання від власників котів, що стосуються поведінки тварин. Одним із найактуальніших є питання про несподівану агресію кішки: власник пестить свою кицю, вона розслабляється, муркоче, охоче приймає ласку, а потім без приводу випускає кігті і зуби, впивається ними в руки здивованому від того, що відбувається господарю.

Однією з версій слід вважати, що тварині це просто набридає. І правда, для кожної кішки є свій ліміт пестощів — той часовий інтервал, коли вона отримує задоволення. Далі пестощі викликають агресію і вона припиняє сеанс масажу нападом.

Для кожного пухнастика оптимальний час для цих маніпуляцій відрізняється, у когось це 5 хвилин, у когось 20. Є кішки, які не сприймають дотики, вони можуть застрибнути на коліна лягти на них, але щойно ви вирішите доторкнутися, кішка захоче втекти.

Напевно у житті кожної людини була й така кішка, яка ну дуже полюбляє пеститися, яка сама заскакує на руки, підставляє боки і живіт, муркотить, наче трактор, лише б задоволення не закінчувалося.

Що робити, якщо кішка схильна до агресії

Слідкуйте за її поведінкою. У більшості випадків кішка дає зрозуміти про своє невдоволення. Першою ознакою буде посмикування хвоста. Зазвичай воно починається з легких коливань кінчиком. З розслабленої пози тварина набуває більш зібраної, прикриті або примружені очі повністю відкриваються. Щойно ви це помітили, сеанс пестощів потрібно закінчити.

Як з’ясувати, скільки часу можна гладити кішку

Проведіть близько трьох-п’яти експериментів з обов’язковим підрахунком часу взаємодії між вами і вашим хвостатим вихованцем. Якщо у першому експерименті терпіння вашого пухнастика вистачило, наприклад, на 12 хвилин, то наступного разу закінчіть дотики за 8-10 хвилин; який би час у вас не був, 3 або 5 хвилин, його необхідно скоротити мінімум на одну хвилину.

Трапляється, що кіт або кішка зовсім не налаштовані на контакт, їм хочеться відпочити на самоті. У цьому випадку під час дотику тварина відразу вкаже на це посмикуванням хвоста, укусом або ударом лапи. Тоді не варто наполягати на своєму, а краще вибрати інший час.

Під час гри тварина перебуває у збудженому стані і їй зовсім не до ваших проявів ніжності. Тому краще вибрати відповідну іграшку і вдатися до забавок. Відмінно підійде котяча вудка або лазер, руки під час ігор краще берегти, щоб не ходити зі слідами укусів або подряпин.

У кожної кішки свій характер, тому ви повинні спробувати знайти до неї підхід.

ДжерелоПереглядів: 217
banner