Чи варто одружуватися вдруге: переваги та недоліки повторного шлюбу
У другому шлюбі люди вже є більш досвідченими та самостійними.
Пари, які вступають у повторний шлюб, вже точно знають, чого хочуть і можуть очікувати від сімейного життя. Більше того, це дорослі люди, які чогось досягли в особистісному розвитку, матеріальному плані та навряд чи залежать від батьків.
Кумедна статистика
Дослідження показують, що частина повторних шлюбів реєструється саме між колишніми чоловіком та дружиною. Через деякий час після розлучення вони розуміють, що причини, через які відбулося їх розставання, настільки банальні у порівнянні з загальними інтересами, поглядами на життя, звичками, що вони просто не готові жити одне без одного.
Важливим аспектом у відновленні відносин стають гарні спогади, наявність спільних дітей, спільного бізнесу і так далі. Колишнє подружжя, враховує помилки минулого. Тому, найімовірніше, їх повторний шлюб стане набагато міцнішим.
Вибір партнера
Що стосується повторного шлюбу, то людину для сімейного життя вибирають досить ретельно, враховуючи усі її позитивні та негативні риси, сумісність характерів, потреб та інтересів.
Можна помітити, що чоловіки та жінки, які зважилися на повторний шлюб, відразу намагатимуться уникати людей протилежної статі з недоліками, які були притаманні їх колишнім партнерам. Для людей, які у розлученні, під час пошуку обранця вже не важливі почуття, емоційна прихильність і пристрасть. Їм досить симпатичної та надійної людини поруч.
У більшості випадків повторний шлюб розрахований на те, щоб уникнути розчарування у майбутній половинці та помилок, допущених у минулих відносинах.
Додаткові персонажі
Нерідко на наші відносини з другою половинкою впливають саме родичі. При розлученні ви також будете спілкуватися зі своєю свекрухою, а при вступі у новий шлюб — у вас з’явиться ще одна “мама”.
За наявності спільних дітей, вам доведеться планувати відпустку не за 3 місяці, а щонайменше за пів року, щоб підлаштуватися під графіки усіх родичів
Основні плюси
Попри те що розлученій жінці буває складніше знайти чоловіка, ніж відразу після інституту, у цьому є і суттєві плюси.
- Ймовірність того, що дівчина після розлучення знайде забезпеченого й успішного чоловіка більша, ніж у 20 років, коли на шляху траплялися або бідні студенти з перспективами, або ледарі, які не планували будувати родину.
- Жінка після розпаду шлюбу вже вміє правильно розставляти пріоритети та практично не піддається емоціям, а тому не настільки сильно прислухається до почуттів.
- Жінка навчилася бути більш терплячою до недоліків інших людей, тому сварок на “порожньому місці” практично не буде.
- Жінка після розлучення — це сформована особистість, яка розуміє, що родина — це робота, яка вимагає виконання величезної кількості обов’язків, прийняття недоліків партнера, спірних обговорень і прийняття компромісів.
- Часто у жінок після розлучення немає проблем із фінансами, тому знайти доречного партнера за матеріальним рівнем буде легше.
- Після розлучення дівчина чудово усвідомлює, що ідеальних людей немає, і доведеться сприймати людину такою, якою вона є.
Легше у повторному шлюбі й чоловікові, оскільки жінка після розлучення не буде дошкуляти йому допитами, підозрами та регулярними спалахами ревнощів.
Основні мінуси
Як відомо, після першого невдалого шлюбу, у людини можуть з’явитися страхи, пов’язані з повторенням негативного досвіду і ситуацій. Це накладає серйозний відбиток не тільки на створення родини, але і на нові відносини. Саме тому з’являються переконані одинаки. Річ у тім, що такі страхи вимагають якісного і тривалого опрацювання, і не завжди психолог може з цим впоратися.
Повторна весільна церемонія не буде сприйматися так само, як і перша. Більшість жінок відмовляються від весільних суконь, а власне свято проходить у досить скромній обстановці з мінімумом гостей, серед яких лише родичі.
Деякі люди після розлучення не поспішають робити нові відносини законними. Хтось боїться наступити на ті ж граблі, іншим і так добре жити з людиною під одним дахом. Тому так часто люди приходять до висновку, що розписуватися зовсім необов’язково.
Більшості розлучених людей властиво порівнювати свого нового партнера з колишнім чоловіком або дружиною. Таке порівняння може призводити до конфліктів, сварок і постійної критики.
Наявність дітей від першого шлюбу негативно позначається на стосунках у новій сім’ї. Часто батькам складно знайти компроміс у питаннях виховання, а нова половинка когось із колишнього подружжя опиняється у самому центрі подій. А найскладніші відносини виходять, коли діти не приймають сторону одного з батьків.
Зобов’язань стає все більше. Якщо перший шлюб в основному будується на почуттях, і попри сварки люди здатні йти на компроміс, то вдруге людина приймає рішення головою, а не серцем. А це призводить до чіткого розподілу обов’язків.
Варто зазначити, що перераховані вище недоліки стосуються не усіх повторних шлюбів. Стосунки людей можуть складатися зовсім іншим чином. Важливо розуміти, що багато чого залежить від темпераменту, почуттів, поглядів на сімейні цінності та інших факторів.
Переглядів: 432