Чи є нормальним те, що кішка хропе уві сні

Наука

Не завжди хропіння кішки є поганою ознакою.

Під час сну тварини повністю розслабляються. Трапляється, що у стані цілковитого спокою тварина приймає незвичні пози, коли шия, голова або область грудної клітини знаходяться у неприродному положенні, тоді можуть виникати звуки сопіння або хропіння.

Якщо ж тварина хропе під час неспання або сну у природній позі, то це причина відвідати ветеринара, оскільки даний симптом може бути ознакою серйозної патології.

Схильність

Є породи кішок, схильні до хропіння, — брахіцефали з короткою плескатою мордою. Брахіцефалія не є нормою за природних умов, це наслідки генетичної мутації. Це перська, британська, шотландська, гімалайська породи і всілякі екзоти.

Нерідко брахіцефальний синдром є причиною для операції, коли дихання тварини стає критичним, тварина може відмовлятися від їжі, худнути, практично не рухатися, тварина відчуває постійний дискомфорт і страждання.

Якщо ви власник кішки з нормальною будовою морди та черепа і ви раптом помітили даний симптом, то варто звернутися до ветеринарного лікаря.

Види котячого хропіння

Може бути сухе хропіння — кішка немов сипить. Звук можна почути на короткій відстані від тварини. Під час аускультації хрипи помітні на вдиху. Дані симптоми можуть бути за умови звуженої трахеї і бронхів. Вологе хропіння характеризується звуком, схожим з перекатами і лопанням бульбашок. Його можна почути під час вдиху і видиху на досить великій відстані. Інспіраторне хропіння помітне неозброєним вухом як під час вдиху, так і видиху. Воно нагадує шипіння або свист. Хропіння з крепітацією характеризується звуками на вдиху, що тріскаються.

Захворювання, за яких кішка може хропіти

Бронхіт, пневмонія

Причиною захворювання може бути тривале перебування на холоді, під дощем, на морозі, а також сон і тривале сидіння на протягах. Утруднене дихання і шум можна почути не лише під час сну, але і під час неспання. У такому разі потрібно негайно почати лікувати тварину. За умови усунення захворювання хропіння зникне.

Патології серцевої системи

Найчастіше до цього схильні літні тварини. Діагностика і правильно призначене лікування поліпшать якість та термін життя вихованця.

Травми гортані, переломи ребер, травми легенів та інше

Травми гортані, переломи ребер, травми легенів та інше є підставою для негайного звернення до лікаря. Особливо якщо тварина стала апатичною, млявою, відмовляється від їжі, відчуває хворобливість під час дотиків.

Чужорідне тіло у глотці або носоглотці

Застрягти можуть як дрібні неїстівні фрагменти (ґудзики, пробки та ін.), так і залишки їжі (найчастіше це рибні і курячі кістки та ін.). У такому разі не варто зволікати, оскільки у будь-який момент чужорідний предмет може перекрити дихальні шляхи і тварина загине. Трапляється, що з чужорідним предметом кішка навіть примудряється їсти, але у проблемному місці виникає набряк, нагноєння, що надалі все одно тягне смерть.

Ожиріння

Те, що настільки розчулює більшість власників, є серйозною патологією здоров’я тварини. Жир відкладається не лише на щічках і бочках, але і на внутрішніх органах, у тому числі на серці, якому день у день стає важче працювати. Розвиваються не лише хрипи уві сні, а також нерідко діабет.

Гельмінтоз

Велика кількість глистів викликає хрипи під час дихання, хропіння уві сні, кашель.

Набряк гортані, викликаний алергічною реакцією

Набряк гортані, викликаний алергічною реакцією на пилок рослин, різкий запах, приймання будь-якого нового лікарського засобу вимагає екстреного звернення до клініки.

Поліпи у дихальних шляхах

Не займайтеся самолікуванням, втрачений час може коштувати життя тварини.

Коли треба звертатися до ветеринара

Звернутися до лікаря варто у разі:

  • апатії у вихованця, відмови від їжі;
  • утрудненого дихання під час сну;
  • якщо у тварини сухий і гарячий ніс, гарячі вуха;
  • за наявності блювоти і діареї;
  • за наявності кашлю, нежитю;
  • за наявності кон’юнктивіту, виділень з очей, кішка дихає ротом, витягує шию, хрипить, у разі появи будь-якого відхилення, що насторожує.

Лікар проведе повний огляд тварини, термометрію, за необхідності буде зроблений рентген, проведений забір аналізів крові. У складних випадках може знадобитися введення тварини у наркоз.

Не відкладайте похід до фахівця, якщо ваша кішка стала хропіти уві сні. Здорова кішка — це гарний настрій і радість для усіх членів родини.

ДжерелоПереглядів: 165
banner