Чим корисний для людини сік буряка

Здоров`я

Сік буряка є дуже корисним для здоров’я людей.

Буряк — це неймовірно корисний для здоров’я людини овоч, який варто включити у свій раціон харчування. Він здатен знижувати артеріальний тиск, очищає організм від шлаків і токсинів, допомагає скинути зайві кілограми, уповільнює навіть старішання організму і захищає судини людини.

Здатен знижувати артеріальний тиск

Ще у 2008 році дослідники змогли з’ясувати той факт, що буряк здатен знижувати артеріальний тиск у людини. Достатньо випивати при цьому лише склянку соку з овоча. Завдяки буряку судини стають більш еластичними, тому розвиток таких хвороб, як гіпертонія і атеросклероз, значно гальмується. Дослідження проводили як на сирому продукті, так і на вареному. Виявилося, що перший варіант помітно ефективніший.

Найбільш доречним дозуванням вважається від 250 до 500 мл соку буряка на день. Але є одне “але”. Буряковий сік має трохи подразливий ефект, тому у чистому концентрованому вигляді не рекомендується до вживання за наявності хронічних захворювань травної системи. У такому разі краще пити сік з вареного овоча. Буряк є чемпіоном за вмістом нітратів, яких багато людей бояться. Але ці речовини, потрапляючи до організму, перетворюються на оксид азоту. А він, своєю чергою, розширює судини, покращує кровообіг і постачання органів киснем.

Натуральне проносне

Крім того, що овоч відмінно знижує тиск, він є ще й легким натуральним проносним. Тому за наявності закрепів обов’язково слід включити буряк у свій раціон харчування.

Безпечний допінг

Сік буряка здатен підвищувати витривалість, а також фізичну активність. Завдяки вживанню овоча людина набагато менше страждає через нестачу кисневого постачання органів. При цьому кровообіг поліпшується у мозку, що захищає від старечої хвороби — деменції.

Потужний антиоксидант

Буряк — це джерело антиоксидантів під назвами бетаїн і бетанін. Вони здатні нейтралізувати шкідливі вільні радикали, які викликають різні хвороби у організмі людини, а також запалення і прискорюють старішання. Крім того, антиоксиданти ще здатні знешкоджувати небезпечні речовини.

ДжерелоПереглядів: 251
banner