Чим обернеться економія на бризковиках в сучасному автомобілі

Технології

Ці запчастини лише здаються незначними.

На багатьох нових машинах виробники встановлюють крихітні Бризковики, або не ставлять їх зовсім, перекладаючи цей тягар на покупця. А водій вже сам вирішує, ставити “брудозахист” або заощадити. Ми розповімо вам, чому останнє рішення може вийти боком, а штраф за нього стане меншим з зол.

З заводу багато машин, особливо бюджетні, виїжджають, повторимося, без бризковиків (згадаємо колись популярний Opel Astra H), або з дуже маленькими бризковиками. Зазвичай, брудозахисні “щитки” встановлює дилер за доплату або власник ставить їх сам. Є навіть рамні позашляховики, на зразок Mitsubishi Pajero Sport, які комплектують задніми бризковиками, а передніх в автомобіля немає.

З одного боку, на водія тиснуть ПДР, що наказують оснащення машини задніми бризковиками, через те, що вони впливають на безпеку. Адже камінь, що вилетів з-під колеса, може потрапити в лобове скло автомобіля, що їде слідом. І якщо подібного захисту немає, підвищується ймовірність нарватися на штраф: згідно з ст. 121, ч1 КУпАП, співробітники поліції можуть провести з водієм виховну бесіду, а можуть і скласти протокол на 340 гривень. Але якщо бризковики не передбачені конструкцією транспортного засобу, штрафу можна уникнути.

Користь від установки якісних бризковиків водій бачить на довгому пробігу. А такі зараз будуть у багатьох, адже через кризу терміни володіння машиною збільшилися.

Наприклад, якщо немає передніх бризковиків, від піскоструя будуть страждати пороги та передні крила. Згодом на них з’являться відколи від каменів, що призведе до корозії. Не забувайте і про те, що захисну мастику на днище сучасного авто наносять вибірково. Їй добре обробляють зварні шви і лонжерони, а ось ділянки за передніми колісними арками часто ігнорують. І з часом ці місця починають “цвісти”.

Маленькі задні бризковики також не вирішують проблему. Формально — то вони є, але камінчики та бруд затримують погано. А форма бампера у багатьох авто така, що пісок який летить з-під коліс накопичується в його нижній частині. А там розташована проводка для протитуманного ліхтаря або ліхтарів заднього ходу. Зрештою “каша” з піску і дорожніх реагентів буквально “проїсть” проводку. Так і до короткого замикання недалеко. Так що бризковики потрібно ставити великі: тоді й кузов не покриється іржавими плямами завчасно, і водії других машин скажуть спасибі.

ДжерелоПереглядів: 255
banner