Чим займається ваш кіт, коли залишається сам удома

Наука

Питання, яке цікавить усіх господарів.

Зізнайтеся, ви хоч раз задавалися цим питанням, ідучи вранці на роботу: “Що роблять коти, коли самі вдома?”. Але це цікавить не лише вас. Було навіть проведено дослідження: встановили камери спостереження в сотнях будинків, щоб дізнатися, як поводяться вихованці у відсутності людей. Справи у більшості котячих виявилися схожими.

Сплять

Можливо, це здасться дивним, але всього 6% котів люблять спати вдень, щоб веселитися ввечері разом з господарем і вести нічний спосіб життя. Зазвичай, сон переривається перекусами, а іноді походами в туалет. Літні і неактивні коти можуть проспати весь день в очікуванні людини. У жарку пору деякі вихованці в якості ліжка вибирали ванну або раковину.

Їдять

Часто підходять до миски 4% котів. Іноді просто обнюхують їжу, миски, п’ють воду. Швидше за все, така поведінка пов’язана не з голодом, а зі стресом. Коти, як і деякі люди, заїдають самотність і поганий настрій.

Дивляться у вікно

Майже 22% котів знаходять собі заняття цікавіше, ніж сон: гуляють, навіть якщо живуть у багатоквартирному будинку. Піші прогулянки по території замінюють вікно. Спостережливі коти сидять на підвіконні і стежать за птахами, людьми, машинами. На це вихованці можуть витратити кілька годин.

Коти з приватних будинків обходять свою територію і залишають мітки

За день вихованець може пройти 5-7 кілометрів. Якщо некастрований кіт зустріне на своїй території молодого самця, то, можливо, трапиться бійка. Не обходиться без полювання, але на відміну від домашніх вихованців дворові коти ловлять справжніх мишей і птахів.

Цікаво, що 6% котів обирали прогулянку по квартирі замість вікна. Вони уважно розглядали предмети в будинку: полиці, монітор, книги, телевізор. Можливо, їх увагу привернули не обстановка і деталі інтер’єру, а пил, який літає в повітрі і осідає на техніку.

Граються

Деякі коти грали з іграшками, якщо, звичайно, господар залишив іграшкову мишу або мотузочку. В іншому разі в якості іграшки може використовуватися туалетний папір, шпалери або будь-який відповідний предмет, який забули заховати.

Бавилися з іграшками 5%, а грали з іншими вихованцями 11% тварин. Цікаво, що в ігри втягувалися не лише “побратими” — інші коти і собаки, а й “недоступні” вихованці, від яких хвостатого хижака оберігають господарі. Слід замислитися про безпеку хом’ячка, рибок і птахів, якщо надовго залишаєте їх наодинці з котом. Навіть якщо вихованець у цілості, це ще не означає, що за день він не натерпівся страху.

Стрибають

Переважна більшість (46%) люблять лазити і стрибати по меблях і предметах інтер’єру. Причому котики намагалися забратися у важкодоступні і “заборонені” місця, з яких господарі їх зазвичай проганяють. Тому не дивуйтеся, що предмети на столі стоять якось не так, а на шафі сліди кігтів.

Такі дані були отримані після аналізу відеозаписів тривалістю 15 хвилин. Звичайно, коти не вибирають тільки одне заняття на весь день. Крім того, всі вихованці не живуть за одним розкладом, тому цілком можливо, що той, хто спав, через 15 хвилин пішов грати і навпаки. Швидше за все, коти встигають за день переробити всі основні справи: поїсти, поспати, пострибати — але кожна у свій час.

ДжерелоПереглядів: 199
banner