COVID-19: як захиститися від фальсифікованої медичної продукції?

Політика

У період, коли в зв’язку з епідемією Covid-19 сектор охорони здоров’я стикається з безпрецедентними викликами, Рада Європи закликає уряди проявляти особливу пильність у боротьбі з фальсифікованими та контрафактними лікарськими засобами та медичною продукцією.

Перед лицем цієї загрози держави можуть покладатися на Конвенцію «Медікрім» у своїй діяльності щодо захисту здоров’я населення і по виявленню осіб, які вчиняють злочинні дії (наприклад, кримінальні мережі), використовуючи «лазівки» в наших системах і нинішня криза.

В опублікованих 8 квітня висновках Комітет Сторін Конвенції «Медікрім» попереджає про підвищений ризик, який в умовах нинішньої кризи являє продаж фальсифікованої медичної продукції: такі лікарські засоби, медичне обладнання, захисні маски та експрес-тести можуть виявитися неефективними або небезпечними для споживачів.

Комітет також ухвалив ряд рекомендацій:

Необхідно стежити за діяльністю онлайн-платформ, що пропонують медичну продукцію системам громадської охорони здоров’я або окремим особам. Держави повинні працювати спільно, щоб розірвати ланцюжок поставок фальсифікованої медичної продукції, яка поширюється на їх території.

Необхідно забезпечити зв’язок співробітників з координаційними центрами для виявлення і припинення випадків торгівлі фальсифікованою медичною продукцією.

Щоб не дозволити злочинцям використовувати брак медичної продукції в своїх цілях, необхідно вжити заходів для запобігання несанкціонованому виведенню основних лікарських засобів за рамки державних систем охорони здоров’я та каналів поставок.

Необхідно встановити тісне співробітництво між національними агентствами і службами для гарантії того, що заходи щодо запобігання потрапляння фальсифікованої медичної продукції у служби охорони здоров’я не мають негативного впливу на легальні ланцюжки поставок виробів медичного призначення, в яких потребують споживачі. Крім того, медичні працівники та служби охорони здоров’я повинні стежити за тим, щоб медична продукція не надходила з неперевірених джерел.

Необхідно зміцнити співпрацю на національному та міжнародному рівні для збору даних, що підтверджують кримінальний характер злочинів, пов’язаних з фальсифікацією медичної продукції скоєних під час пандемії.

Необхідно гарантувати права потерпілих, включаючи право на інформацію про вплив фальсифікованої медичної продукції на їхнє здоров’я.

ДжерелоПереглядів: 195
banner