Ці 5 лайфхаків допоможуть відростити розкішне та довге волосся

Територія успіху

Відростити довге волосся можна за допомогою кількох лайфхаків.

Волосся росте все життя і за місяць у середньому відростає на 1-2 см. Протягом усього циклу життя волосся долає три фази розвитку: ріст, спокій і випадання. Перша триває від двох до п’яти років, друга близько двох тижнів, а третя — кілька місяців. Тобто, випадання неминуче — це природний процес. Правда, за умови здорового випадання на гребінці має залишатися не більше 15 волосків.

Що впливає на зростання

Є кілька факторів, що відповідають за ріст волосся:

  • клімат;
  • харчування;
  • вік;
  • спадковість;
  • час доби;
  • сезон року.

Доведено, що волосся швидше росте у теплу пору року і у денний час доби. Тож, якщо ви замислили відрощувати волосся, зараз саме час! Влітку ріст прискорюється приблизно на 15-20 %. Не останню роль відіграє і вік. Так, у дітей волосся спокійно росте на максимальні 2 см без будь-яких маніпуляцій, пізніше цифра знижується до 1,5 см на місяць, а у літньому віці досягає мінімального 1 см.

Звичайно, першорядну роль відіграє і генетика, з якою сперечатися не можна. Але є способи, що допомагають поліпшити стан волосся і, як мінімум не заважати його нормальному зростанню. Про них ми і поговоримо!

Масаж голови

Основа гарного волосся — здорові цибулини і шкіра. Якщо до коріння надходить недостатньо кисню та корисних речовин, зростання волосся неодмінно сповільнюється. Справа у тому, що саме кров приносить до волосяних фолікулів компоненти, необхідні для сили, здоров’я, блиску і зростання.

Правильному кровообігу заважають затиски у шийному відділі, які не дозволяють крові досягати коренів волосся. Саме з цієї зони слід почати масаж голови, повільно перебираючись до волосистої частини. Якщо не вистачає часу на щоденний масаж, просто купіть гребінець-масажер і ретельно прочісуйте коріння під час укладання волосся. Вже через місяць постійного масажу ваше волосся скаже вам спасибі.

Нікотинова кислота

Попри страшну назву, ця кислота не пов’язана з цигарками і палінням. Нікотинова кислота, вона ж ніацин і вітамін PP, який міститься виключно у червоному м’ясі, продається в аптеці у вигляді ампул або таблеток. Ніацин часто додають у засоби для догляду за волоссям, що прискорюють його зростання.

Самостійно нікотинову кислоту можна застосовувати всередину у якості таблеток або зовні, додаючи вміст ампул у маски або просто втираючи у корені у чистому вигляді. У першому випадку таблетки розганяють кров та приливають її до зони обличчя і коріння волосся. Через 10-15 хвилин після прийому починається помітна гіперемія, яка абсолютно безпечна. Але перед цим варто порадитися з лікарем щодо доцільності такого застосування вітаміну.

У другому випадку ніацин діє тільки на шкіру голови, але принцип роботи той самий: створення гіперемії і припливу крові, що містить необхідні для зростання елементи.

Харчування

Краса починається зсередини, а харчування безпосередньо впливає на зростання і здоров’я волосся. Ми не підозрюємо, але продукти, необхідні для зростання, вже є у нашому раціоні. Проте щоб вони максимально працювали, потрібно їм трохи допомогти. А саме, прибрати шкідливі компоненти, що заважають росту волосся: фастфуд, солодощі, консервовану і солону їжу.

У раціоні повинні переважати м’ясо і птиця — джерела білка, що становить 80 % структури волосся. Риба, багата на амінокислоти, відповідає за здоров’я шкіри голови, нормалізує себум і виключає лупу. Кальцій, що міститься в овочах, сприяє утворенню кератину, головного будівельного матеріалу для волосся. Чемпіон серед овочів для волосся — броколі, у ній міститься рекордна концентрація кальцію, тож, налягайте саме на неї.

Ніякого стресу

Звичайно, легко говорити про те, що стресу потрібно уникати. Це трапляється несподівано і не піддається нашому контролю. Але ми можемо мінімізувати стрес на фізичному рівні: спати покладені 8 годин на день, незважаючи ні на що. Намагатися мислити позитивно і не накручувати себе. Ви помічали, що волосся випадає сильніше саме у період стресу? Трихологи встановили прямий зв’язок між ростом волосся і нервовою системою, тож, налаштовуємо себе на позитивну хвилю і думаємо не про проблеми, а про красу волосся. Дрібні проблеми вирішаться, а гарне волосся залишиться!

Догляд

Шампуні з позначкою “для росту волосся” — не просто маркетинговий хід. Принцип їх роботи побудований на тій самій гіперемії і кровообігу. Для гарного результату вибирайте маски і шампуні, у складі яких є ніацин, гірчиця, різні види перцю і ментол. Звичайно, вони не прогрівають шкіру настільки сильно, як нікотинова кислота у чистому вигляді, проте у складі шампуню їх можна використовувати систематично. Так, 10 застосувань шампуню кращі, ніж одноразове нанесення ніацину на корені і очікування на результат.

ДжерелоПереглядів: 211
banner