Ці кілька б’юті-засобів більше не варто купувати через їх неефективність

Територія успіху

Деякі косметичні засоби більше не є ефективними.

Деякі з таких засобів лише нещодавно з’явилися у магазинах, а інші протягом десятиліть вважалися важливою частиною щоденного догляду за обличчям. Насправді ж сьогодні їх формули вважаються застарілими, неефективними і навіть небезпечними. Ми дізналися у косметологів, які косметичні засоби більше не потрібно купувати. А якщо вони є у вашому арсеналі, то швидше замисліться про їх заміну!

Мило для вмивання

Мило добре очищає, ним зручно користуватися, і продається воно у будь-якому магазині. Можна купити і більш дорогий варіант від професійного бренду, який обіцяє справжні дива. Але у будь-якому випадку його здатність очищати “до скрипу” — це палиця про два кінці. Надмірне очищення висушує і дратує, провокуючи появу не лише зморшок, але й запалень, хронічного почервоніння, чутливості і неприємного лущення. Це відбувається через те, що на поверхні шкіри є жировий шар, який захищає її від втрати води, пересушування, бруду і пилу. Мило ж за умови регулярного використання змиває цей шар і залишає шкіру незахищеною.

До речі, такий ефект виникає через деякі компоненти у складі: лаурилсульфат натрію (або SLS, як його скорочують) і безпосередньо те, що називають милом, — калієві солі рослинних олій. У складах вони маскуються під назвою з двох слів: sodium або potassium. Найчастіше можна побачити назву sodium hydroxide, і засобів з цією речовиною потрібно уникати у першу чергу, особливо якщо компонент зазначається на початку списку інгредієнтів.

Спиртові лосьйони

Одразу згадується огірковий лосьйон для обличчя, яким користувалися ще наші бабусі. Навіть для тих, хто полюбляє глибоко очищати обличчя, це не є виходом, оскільки спирт сильно сушить шкіру. Звичайно, спиртовий лосьйон може прибрати будь-який бруд з поверхні епідермісу. Але не забувайте, що спирт — це агресивне середовище, і видаляє він не лише жир і пил, але й важливі поживні речовини. Спиртовий тонік за умови постійного застосування сприяє порушенню природної водозберігаючої функції. Це призводить до зневоднення шкіри і вироблення більшої кількості шкірного сала. А це, своєю чергою, неминуче призводить до появи ще більших запалень і вугрів.

Скраби з агресивним абразивом (абрикосова кісточка, шкаралупа горіхів, великі синтетичні гранули, морська сіль)

Один з головних мінусів таких скрабів — погано оброблені абразивні частинки. Це є особливо небезпечним для шкіри з запаленнями. Під час використання такого скрабу ви дряпаєте верхній шар і можете рознести інфекцію по шкірі, спровокувавши ще більше запалень. Запам’ятайте: будь-які скраби можна використовувати лише на шкірі без висипу. А краще їх взагалі не використовувати, зробивши вибір на користь кислот або більш вдосконалених засобів.

Пілінг-скатка

А цей вид пілінгу припинив бути актуальним через свій занадто м’який вплив.

Напевно ви думаєте, що характерні катишки, які з’являються на обличчі після масажу з пілінгом-скаткою — це омертвілі клітини епідермісу. Але якби це було правдою, то складно уявити, наскільки сильно встигає ороговіти шкіра, якщо щоразу, наскільки б часто ви не проводили процедуру, скочується настільки багато частинок. Насправді у подібних засобах містяться волокна целюлози або акрилати, які й перетворюють звичайний гель на пілінг-скатку. Ось і уся їх магія! Єдина категорія дівчат, кому можна рекомендувати цей вид пілінгу, це власниці чутливої шкіри. Частинки, що скаталися, полірують шкіру набагато дбайливіше, ніж абразиви у скрабах і мікросфери у гоммажах.

Парові ванночки і домашні сауни для обличчя

Дуже хочеться вірити, що дедалі менше дівчат застосовують цей “ефективний” домашній метод. Нічого, крім травматизації судин, він не приносить! Парові ванночки категорично заборонені за наявності занадто сухої або чутливої шкіри, подразнень, висипу або запальних процесів. Але якщо після прочитаного у вас залишилося бажання їх використовувати, то робіть це виключно під наглядом косметолога.

ДжерелоПереглядів: 177
banner