Ці міфи про їжу варто спростувати

Здоров`я

Деякі міфи про їжу не є правдивими.

Скільки усього сьогодні розповідається про правильне харчування, проте не усе є правдою. Ми зібрали найпоширеніші помилки, які пов’язані з дієтами і правильним способом життя.

Яйця є шкідливими

Дієтологи радять не зловживати яйцями. Дехто навіть переконує відмовитися від них, аргументуючи свою позицію надмірною кількістю холестерину у їх складі. Вони стверджують, що регулярне вживання яєць у їжу може призвести до різних хвороб серця. Однак вже давно доведено, що холестерин з продуктів не завжди підвищує рівень холестерину у крові.

Висновок

Яйця не викликають хвороби серця і є одним з найбільш поживних продуктів на планеті. Крім того, яйця на сніданок можуть допомогти у втраті ваги.

Насичені жири — погано

Багато років тому був зроблений один помилковий висновок, який вмить підтримали усі дієтологи і поборники правильного харчування — насичені жири призводять до вади серця.

Однак трохи пізніше, а саме у 2010 році, були проведені нові дослідження, які довели, що немає абсолютно ніякого зв’язку між вживанням у їжу продуктів з насиченими жирами і хворобами серця.

Висновок

Ідея про те, що насичені жири піднімають ризик розвитку серцевих захворювань, була науково спростована. Отже, немає абсолютно ніяких причин боятися таких продуктів, як м’ясо, кокосове масло, сир, вершкове масло.

Низькокалорійні продукти є корисними

Знаєте, якою буде їжа на смак, якщо з неї зовсім прибрати усі жири? Як картон. А тепер згадайте, якими є на смак знежирений йогурт і низьковідсоткове молоко?

Виробники знають, що без жирів їжа стає прісною, тому, щоб компенсувати нестачу смаку, туди додаються цукор, кукурудзяний сироп, штучні підсолоджувачі, такі як аспартам. Усе це робиться для того, щоб люди купували, як вони вважають, смачні і здорові продукти.

Якщо у вашому йогурті буде цукор, вважайте, що вам пощастило. Він набагато безпечніший для організму, ніж штучні підсолоджувачі без калорій. Крім того, у нещодавніх дослідженнях був доведений зв’язок між ожирінням, діабетом, серцевими захворюваннями, передчасними пологами, депресією і вживанням знежирених продуктів, у яких корисні жири замінюються на надзвичайно шкідливі для організму речовини.

Висновок

Продукти з низьким вмістом жирів не є корисними, оскільки зазвичай містять велику кількість переробленого цукру, кукурудзяного сиропу або штучних замінників.

Білок є шкідливим для кісток і нирок

Стверджується, що дієти з високим вмістом білка, викликають остеопороз і захворювання нирок. Правда у тому, що вживання у їжу білків збільшує швидкість виведення кальцію з кісток, що взагалі не дуже добре. Однак дослідження показали, що у довгостроковій перспективі відбувається все ж таки зворотний ефект. Білок покращує здоров’я кісток і знижує ризик переломів.

Висновок

Дієти з високим вмістом білка є корисними для кісток, а також вони знижують кров’яний тиск і покращують показники за наявності цукрового діабету, які повинні знизити ризик розвитку ниркової недостатності.

Потрібно їсти маленькими порціями протягом усього дня

У цьому твердженні насправді немає сенсу. Режим харчування залежить виключно від особливостей вашого організму і не може бути однаковим для усіх. Метаболізм, втрата або набір ваги залежать не від кількості прийомів їжі, а від кількості самої їжі. Одним людям для гарного самопочуття і відсутності голоду потрібно харчуватися тричі на день, іншим — шість разів, при цьому загальна кількість з’їденої їжі може бути однаковою.

Висновок

Немає доказів того, що їсти маленькими порціями і часто краще, ніж великими, але рідше.

Цукор є шкідливим, він містить “порожні” калорії

Так, це правда, у цукрі міститься багато калорій, від яких немає ніякої користі для організму. На жаль, це лише верхівка айсберга. Цукор набагато шкідливіший.

Високий вміст фруктози у цукрі уповільнює обмін речовин, сприяє накопиченню жиру, підвищенню рівня тригліцеридів і холестерину у крові, а також сприяє розвитку цукрового діабету.

Висновок

Цукор шкідливий не стільки “порожніми” калоріями, скільки тим, що є причиною розвитку серйозних захворювань.

Вуглеводи мають бути основним джерелом калорій

Основна ідея полягає у тому, що кожен повинен сидіти на дієті з низьким вмістом жирів, а вуглеводів має бути близько 50-60 % від загальної калорійності.

Така дієта може бути корисною для небагатьох людей, наприклад тих, які є стрункими. Але для тих, хто страждає на ожиріння або діабет, така кількість вуглеводів є просто небезпечною.

Висновок

Дієта, яка заснована на низькому вмісті жирів і високому вмісті вуглеводів, не для усіх є корисною, і спочатку вимагає ретельного вивчення свого організму.

Рослинні олії є найкориснішими

Поліненасичені жири вважаються корисними завдяки дослідженням, які показують, що вони знижують ризик розвитку серцевих захворювань. Але джерел поліненасичених жирів існує безліч, і не усі вони є однаково корисними. Найголовніші з них — Омега-3 і Омега-6. Вони необхідні нашому організму і обов’язково повинні додаватися у раціон. Однак їх дозування має бути точним і вкрай продуманим. Дієта, у якій є значне переважання продуктів з Омега-6 може бути небезпечною для здоров’я.

Найбільшими джерелами Омега-6 вважаються рослинні олії (соєва, кукурудзяна, соняшникова). Протягом усієї еволюції люди ніколи не мали доступу до такої кількості Омега-6. Та кількість, яку ми споживаємо сьогодні, є занадто великою для людського організму. Дослідження, які спрямовані на вивчення саме Омега-6, а не поліненасичених жирів в цілому, показують, що надлишок цього елемента значно збільшує ризик виникнення хвороб серця.

Висновок

Поліненасичені жири важливі, і вони мають бути наявними у нашій дієті, але лише у певному співвідношенні.

Низьковуглеводні дієти є небезпечними

Низьковуглеводні дієти часто пов’язують з дієтами з низьким вмістом жирів. За поширеною помилкою останні набагато ефективніші, ніж перші. Між тим, низькожирові дієти не дозволяють домогтися таких вражаючих ефектів, як низьковуглеводні, при цьому без жертв для здоров’я. Головна перевага подібного стилю харчування у тому, що він прискорює метаболізм, ніби навчаючи організм самостійно боротися з зайвими калоріями.

Висновок

Низьковуглеводні дієти — один з найздоровіших, простих і ефективних способів схуднути.

Злаки мають бути основою дієти

Зерна містять досить мало поживних речовин порівняно з тими ж овочами, при цьому вони досить калорійні. З одного боку це добре, оскільки це дозволяє надовго втамовувати голод, але з іншого — не дуже, якщо ви пильно стежите за вагою. Крім того, не усі злаки є гарними. Наприклад, пшениця, яка у тому чи іншому вигляді сьогодні становить практично основу раціону сучасної людини, може викликати цілий ряд проблем зі здоров’ям, зокрема, через високий вміст клейковини.

Висновок

Злаки варто вживати у помірних кількостях, особливо ті, що багаті на глютен.

ДжерелоПереглядів: 290
banner