Ціна на купівлю землі у Коломиї стане дорощою

Суспільство

28 березня міський голова Коломиї разом з депутатами на сесії міської ради прийняли рішення про затвердження нормативно-грошової оцінки (НГО) земель міста Коломия.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Богдана Станіславського.


 Для довідки: Востаннє її затверджували ще у 2010 році, і зрозуміло, що з того часу ситуація кардинально змінилася. Тому впродовж минулого року проводилися всі необхідні дослідження та роботи, щоб визначити розміри цієї оцінки.

В середньому земля в Коломиї здорожчає у 2,24 раза, а залежно від конкретного району (економічно-планувальної зони) вартість зростає від 1,6 до 3,2 раза: 

“Так, це непопулярне рішення. Адже відносно нормативно-грошової оцінки зросте і земельний податок, і сума орендної плати землі, і вартість її придбання. Але хочу заспокоїти – це не відбудеться завтра чи через місяць. Нова вартість стане чинною 1 січня року, який буде наступним після завершення воєнного стану.”, – зазначив міський голова Коломиї.

Причиною підняття ціни на купівлю землі Богдан Станіславівський пояснює так: 

“Та підняти НГО було потрібно давно, адже земля Коломиї цінувалася в 6-7 разів дешевше, як, до прикладу, в Мукачево, Дрогобичі чи Калуші – містах, що приблизно рівні по розміру з Коломиєю. Це ті недоотримані кошти, які б ми могли витратити на школи, садки, дороги, двори. Тож зараз ми заклали можливості, щоб у майбутньому Коломия мала додатковий фінансовий ресурс для свого розвитку.”

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 290
banner