“Декретні” виплати під час війни: у якому розмірі призначають та як оформити

Економіка

Українки, які готуються стати мамами, навіть під час воєнного стану мають право на отримання державної допомоги з вагітності та пологів, а також декретну відпустку.

У якому розмірі призначаються виплати та як їх оформити, розповідає “Юридичний порадник для ВПО”.

Так, під час виходу у декретну відпустку жінки мають право на отримання декретних виплат, що є одноразовим платежем, та сума яких залежить від того, де працювала майбутня мама.

Куди звертатися?

  • Жінки із числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби звертаються за призначенням та виплатою допомоги за місцем основної служби.
  • Усі інші жінки звертаються до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Документи

Для оформлення допомоги необхідні такі документи:

  1. Заява про призначення допомоги (слід вказати паспортні дані, ІПН; якщо бажаєте виплату допомоги отримувати на банківський рахунок, потрібно вказати IBAN та реквізити банку);
  2. Паспорт (для предʼявлення);
  3. Інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії “Вагітність та пологи”;
  4. Довідка:
  • з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається, або
  • довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, або
  • довідка з центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;

Розмір допомоги:

  • Жінкам із числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби – у розмірі 100 % грошового забезпечення.
  • Жінкам, звільненим з роботи у звʼязку з ліквідацією підприємства, установи та організації – у розмірі 100 % середньомісячного доходу. При цьому, розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у звʼязку з вагітністю та пологами, але не менш як 25 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.
  • Жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні – у розмірі 100 % мінімального розміру допомоги по безробіттю (у 2023 р. – 1000 грн.)
  • Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – у розмірі місячної стипендії. При цьому жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами за її вибором. При цьому допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у звʼязку з вагітністю та пологами.
  • Непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як субʼєкти підприємницької діяльності, – у розмірі 25 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць (у 2023 р. – 671 грн.)

Джерело



Переглядів: 826
banner