Депутати франківської районної ради звернулися з проханням прийняти Закон «Про управління відходами»

Суспільство

Сьогодні, 23 квітня, на шостій сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання депутати звернулися до Верховної Ради України з проханням прийняти у другому читанні проєкт Закону України «Про управління відходами».


Повідомляють, що станом на 2019 рік загальний обсяг відходів, накопичених в області, становив близько 46 млн. тонн. Це спричиняє значний негативний вплив на стан довкілля, викликає соціальну напругу та погіршує туристичну привабливість регіону.


Одним з механізмів вирішення проблем поводження з відходами в Україні є розроблення та реалізація регіональних планів управління відходами.

Івано-Франківська обласна державна адміністрація розробила регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, який відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 117-р «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року» має пройти процедуру погодження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерством розвитку громад та територій України. Однак на сьогодні механізм погодження міністерствами такого плану відсутній.


Верховна Рада України у першому читанні прийнято проєкт Закону України «Про управління відходами» (реєстраційний № 2207-1-д від 04.06.2020 року), яким передбачено законодавче врегулювання питань розроблення та погодження регіональних планів управління відходами.


Зважаючи на важливість розв’язання проблем, пов’язаних із забрудненням навколишнього природного середовища відходами, звертаємось до Верховної Ради України з проханням прийняти у другому читанні проєкт Закону України «Про управління відходами».Переглядів: 176
banner