Десятки будинків в Івано-Франківську відключать від централізованого опалення

Суспільство

В Івано-Франківську 30 будинків за пів року отримали дозвіл на відключення від централізованого теплопостачання, щоб перейти на індивідуальне опалення.


Про це кореспондентам Суспільного повідомив директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, пише Голос-Інфо.

Також, за його словами, є будинки, в яких окремі квартири можуть отримати такий дозвіл.

Мешканці будинку №3 на вулиці Вагилевича подали заяву на відключення від централізованого теплопостачання та перехід на індивідуальне.

Ольга Шустикевич розповідає, що перед поданням заяви провели опитування серед усіх людей, які живуть в багатоповерхівці. З 54-ох квартир від відключення відмовились п’ятеро. Мешканка будинку Ольга Шустикевич каже: «Це питання стояло давно. У зв’язку з тим, що, по-перше, тепломережі дуже зношені. По-друге, і це найважливіше питання, вартість послуг. Остання зима стала вирішальною в тому, що люди погодилися на це. Бо багато хто отримував субсидії, і їм зараз відмовили. У таку непомірно теплу зиму ціни за цю послугу були просто неймовірні».

Відключитися від централізованого теплопостачання можна як багатоповерхівкою повністю, отримавши згоду від 75% мешканців, так і кожною квартирою окремо, якщо в будинку вже 50% помешкань з індивідуальним опаленням.

За словами заступника директора з розрахунків і реалізації ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігоря Угриновського, часткове відключення має негативні наслідки:

«Підприємство ставиться негативно до такої ситуації, тому що відбудеться розбалансування будинку. Може бути ситуація, коли в будинку може залишитися 2-5 квартир, які не хотітимуть відключатися, а це призведе до того, що ці квартири не зможуть якісно отримувати тепло».

З початку вересня 2019 року 30 будинків в місті отримали дозвіл на повне відключення від централізованого теплопостачання, ще 14 – подали документи на встановлення індивідуального опалення, розповідає директор міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак. Також, за його словами, є 78 будинків, мешканці яких можуть отримати дозвіл на відключення окремих квартир.

«51 будинок є по «Івано-Франківськтеплокомуненерго» і 27 будинків – по СТЕКу, де є 50% і більше відключення споживачів. Мешканці цих будинків мають право звернутися в ЦНАП, написати заяву, і впродовж місяця їм дадуть дозвіл на відключення. І коли закінчиться опалювальний сезон, можна буде починати встановлення і монтаж системи автономного опалення», – розповідає Михайло Смушак.

Авторка: Діана КоржукПереглядів: 225
banner