Для деяких самозайнятих осіб можуть запровадити спецрежим оподаткування: хто у списку
У Верховній раді зареєстровано законопроєкт щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності.
Проєкт №10166 зареєстрували 18 нардепів, серед яких Ярослав Железняк та Данило Гетманцев.
Як пояснив Железняк, йдеться про спрощені умови легалізації для понад 500 тисяч самозайнятих осіб та визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ.
«Спрощена система оподаткування, що існує в Україні, зручна для фізичних осіб, які здійснюють господарську діяльність на постійній основі, і для яких така діяльність є основною. Однак існує проблема негнучкості термінів переходу на єдиний податок та неможливість робити це епізодично за необхідності. З цієї причини отримувати додаткові до основної роботи заробітки на нерегулярній (наприклад, сезонній) основі у формальному секторі для фізичних осіб обтяжливо та невигідно. Крім того, певна частина громадян не готова зареєструватися через побоювання щодо процесу реєстрації та припинення фізичної особи підприємця, додаткової звітності, можливих перевірок тощо», – йдеться у пояснювальній записці.
У законопроєкті пропонують встановити, що доходи, отримані фізичною особою в рамках спеціального режиму, оподатковуються за ставкою 6%, якщо сума отриманого доходу протягом року не перевищує 153 розміри мінімальної заробітної плати, а у разі перевищення такої суми – застосовується ставка 18% до суми перевищення .
«Переваги для держави — додаткові надходження до бюджету, створення можливості просто сплачувати податки понад 500 тисячам самозайнятих. Переваги для громадян – спрощення та автоматизація обліку, низький податок – 6% (для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність). Звісно, це за бажанням. Хто захоче – залишається на звичній для себе системі, яка зараз діє», – розповів Железняк.
- надання послуг з догляду за хворими, особами з інвалідністю, недієздатними чи обмежено дієздатними особами, старими;
- надання послуг таксі та інших послуг перевезення легковими автомобілями;
- кур’єрська діяльність;
- проведення ремонтних робіт об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
- надання послуг перекладу;
- дресирування та догляд за домашніми тваринами;
- діяльність з організації та проведення святкових заходів (тамада, ведучий);
- діяльність у сфері охорони здоров’я людини, яка не потребує ліцензії (діяльність медсестер, фізіотерапевтів або іншого парамедичного персоналу у сфері оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання, діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів);
- послуги з виконання фоторобіт;
- послуги домашньої обслуги;
- послуги з догляду за дитиною;
- послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням житлових приміщень на індивідуальне замовлення фізичних осіб;
- послуги з ремонту на дому одягу та побутових текстильних виробів;
- послуги із ремонту на дому трикотажних виробів;
- послуги з ремонту на дому шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
- послуги на дому з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- та відеоапаратури;
- послуги на дому з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
- послуги на дому з технічного обслуговування та ремонту музичних інструментів;
- перукарські послуги на дому;
- послуги на дому з манікюру та педикюру.
Переглядів: 417