До Франківська планують приєднати понад 20 сіл

Події

Погодження на своє рішення приєднатися до Івано-Франківська у новій об’єднаній громаді вже отримали села Підлужжя та Черніїв.

До Івано-Франківська планують приєднати 21 село, з них 2 вже отримали погодження на своє рішення про приєднання, пише Depo.Прикарпаття з посиланням на Укрінформ.

Про це повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків на засіданні регіональної платформи щодо реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

“Нас чекає новий адміністративно-територіальний устрій. До прикладу, до Франківська планують приєднати 21 село”, – повідомив Марцінків.

Як зазначив директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, погодження на своє рішення приєднатися до Івано-Франківська у новій об’єднаній громаді вже отримали села Підлужжя та Черніїв. Успіх у перемовинах про об’єднання з Івано-Франківськом отримали села Березівка, Братківці, Тисменичани і ті ради, які б у перспективі могли утворити Лисецьку ОТГ, а це села Лисець і Радча.

Панасюк зауважив, що ще дві об’єднані громади, які вже утворились біля Івано-Франківська, можуть увійти до майбутньої Івано-Франківської ОТГ.

“Не забуваємо, що біля Івано-Франківська є громади, які не передбачені у перспективному плані формування територій громад області. Це – Загвіздянська і Угринівська об’єднані громади. Той формат, в якому вони перебувають нині, а це два суб’єкти в об’єднанні, потреба у дотаційності, невелика площа, близькість до Івано-Франківська може зіграти так, що вони не залишаться на карті. У них є три варіанти: або шукати порозуміння між собою, або бути частиною сільської громади, до прикладу Ямницької, або ж виявити бажання і приєднатися до Івано-Франківська, що виглядає найбільш логічно”, – зазначив він.

Відповідно до перспективного плану формування територій громад, до Івано-Франківської ОТГ має входити 19 учасників об’єднання. Івано-Франківська ОТГ запрацює у 2020 році.

Сьогодні в області працюють 30 ОТГ. Цього року на Прикарпатті утворені дев’ять об’єднаних громад. Завершуються перемовини про об’єднання ще однієї – Кутської ОТГ.Переглядів: 12