До Калуша завітав керівник польського Інституту Дерева, доктор лісівничих наук Пйотр Тишко-Хмельовець

Суспільство

1 грудня до Калуша завітав керівник польського Інституту Дерева, доктор лісівничих наук Пйотр Тишко-Хмельовець.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


«Дерево нам не скаже вголос, що йому є…» – керівник польського Інституту Дерева ділився досвідом із калуськими комунальниками
 Висококваліфікований фахівець з догляду за деревами, він не вперше у нашому місті, має тут давніх друзів. А напередодні звернувся листом до міського голови Андрія Найди з пропозицією безоплатно провести короткий семінар для наших комунальників та інших осіб, які доглядають за деревами.


За круглим столом під головуванням заступника міського голови Богдана Білецького пан Пйотр (між іншим, чудовою українською мовою, яку вивчив за півроку) ділився своїм багатим досвідом і напрацюваннями з калуськими колегами. Він розповів, зокрема, про діяльність заснованого у Вроцлаві Інституту Дерева, про європейські арбористичні стандарти обрізки, механічного зміцнення та насаджування дерев. Гість є причетним до створення та українського перекладу цих стандартів. Днями у Києві провів перший в Україні курс з обстеження дерев. Повертаючись зі столиці, вирішив поділитися з калушанами особливостями інспекції стану дерев і як її проводити.


«Як ідентифікувати проблему з деревами… Як читати мову тіла дерева… Дерево нам не скаже вголос, що йому є… Нам потрібні великі дерева» – і ще чимало можна було почерпнути на сьогоднішній лекції.


Опісля відбулось практичне заняття з обстеження дерев. Зокрема, на вулицях Ковжуна, Шевченка, проспекті Лесі Українки.
Роботу калуських комунальників щодо обрізки дерев оцінив добре. Надані окремі рекомендації буде враховано. Цікавий, корисний, дуже потрібний семінар! Окрема подяка за сприяння в його організації давньому другові Пйотра Тишка-Хмельовця калушанину Ігореві Дидичу.


У зустрічі взяли участь колеги польського гостя – особи, причетні до благоустрою в нашій громаді, до утримання зеленого господарства: працівники УЖКГ, КП «Калушавтодор», управляючих компаній, екологи, депутати Калуської міської ради.


Переглядів: 248
banner